3. únor 2011

Senzační remíza se Žilinou

Cennou remízu si vezou karvinští fotbalisté ze Žiliny. Se slovenským šampionem a účastníkem Ligy mistrů sehráli vyrovnanou partii a zaslouženě remizovali.
MŠK Žilina
čtvrtek 3.2.2011
1:1
(1:1)

Diváci: 0

1. poločas: Dúbravka - Angelovič, Pečalka, Šourek, Leitner - Guldan, Jež, Škvarka, Majtán - Lietava, Pich

2. poločas: Krnáč - Poleť, Šimko, Šourek, Mráz - Žilák, Gergel, Poliaček, Janec - Oravec, Ceesay

Kafka – Jursa (75. Janík), Matuszek, Horváth (46. Štajer), Hoffmann – Ciku, Gajdoš (46. Pavlík), Slončík (46. Motyčka), Timp (46. Knötig) – Presl (65. Zápotoka), Radzinevičius
Branky: 21. Leitner – 33. Radzinevičius

Domácí vyrukovali na náš tým s podobnou sestavou, která před dvěma týdny na turnaji v Dubaji nastřílela Šachtoru Doněck pět branek.

A hned v úvodu si Žilina vypracovala dvě slibné příležitosti. Majtán vyslal do šance Lietavu, ten však naštěstí zamířil mimo.

Ve třetí minutě zachránila Karvinou tyč po střele Picha, a ani dorážející Majtán nedokázal prostřelit Kafku.

Hráči MFK OKD zahrozili ve 12. minutě, kdy se Presl vydal na samostatný únik a Dúbravka musel prokázat své kvality.

První gól zápasu přišel ve dvacáté první minutě. Leitner si vyskočil na Majtánův centr a hlavou nedal Kafkovi šanci – 1:0.

Naši borci se však nepříznivým stavem nenechali odradit. Nejprve se zastřeloval Radzinevičius, jehož rána jen o fous minula bránu. O pár chvil později se stejný hráč již dokázal prosadit a hlavičkou srovnal – 1:1.

Velké štěstí měl náš tým ve 37. minutě. Škvarka rozehrál rohový kop na Šourka a konstrukce karvinské brány se podruhé rozezvučela.

Do druhého poločasu udělali oba trenéři změny v sestavě a tempo hry opadlo. Nejvíce ohrožoval naši svatyni Ceesay, ale ani jednou nedokázal zamířit přesně.

Nakonec se z vítězství mohla radovat Karviná, ale Motyčkova dělovka jen těsně minula tři tyče.

Zhodnocení zápasu trenérem Karlem Kulou přineseme během zítřejšího dne.

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.