Generální partner
Světlý režim
18. únor 2012

Skvělý první poločas rozhodl o vítězství nad Katowicemi

Karvinští fotbalisté vyhráli třetí přípravné utkání v řadě, dnes na umělé trávě v areálu Kovona porazili polské Katowice 3:1.
MFK Karviná
sobota 18.2.2012
3:1
(3:0)
Kovona
Diváci: 120
GKS Katowice
Paleček (46. Kafka) - Skahič, Mráz, Motyčka (64. Cverna), Hoffmann (58. Knötig) - Ciku, Puškáč, Perůtka, Bartošák (58. Bartozel) - Mišinský, Vrána (64. Legierski). Trenér: Karel Kula.
Branky: 27. Ciku (pen.), 31. Mišinský, 39. Vrána.

Komentář

Karviná vstoupila do utkání aktivně a bylo jen otázkou času, kdy padne první gól do sítě druholigových polských Katowic. Ve 26. minutě byl v pokutovém území Katowic faulován Pavel Vrána a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Elvist Ciku.

Svěřenci trenéra Karla Kuly navýšili vedení ve 31. minutě. Vladimír Mišinský se dostal za obranu hostujícího týmu a sám před gólmanem se nemýlil.

Gólový účet prvního poločasu uzavřel Pavel Vrána, který po centru Josefa Hoffmanna přesnou hlavičkou rozvlnil síť. MFK OKD Karviná vyhrál první poločas jednoznačně 3:0. "Na hřišti jsme dominovali. Byl to herně dobrý výkon korunovaný třemi brankami," řekl asistent trenéra Petr Mašlej.

Po změně stran přidaly GKS Katowice na aktivitě a odměnou jim bylo snížení stavu na 1:3. Brankář Karviné Jakub Kafka lovil míč ze sítě v 56. minutě. "Katowice měly ve druhém poločas místy převahu, ale nám patřilo posledních deset minut, kdy jsme hráli po krajích a dařil se nám rychlý přechod do útoku," uvedl Petr Mašlej.

Na Kovoně to dnes jiskřilo, hráči obou týmů podstoupili řadu tvrdých osobních soubojů. "Jsem rádi za tento zápas. Duely s polskými mužstvy jsou vždy vyhecované, agresivita Poláků je příkladná. V tomto ohledu bychom si z nich měli vzít příklad," poznamenal trenér Mašlej.

Sportovní manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej je rád, že jdou výkony hráčů před startem jarní části druhé ligy nahoru. "Je to pozitivní. Pomohlo nám i lepší počasí, ve sněhu a mínus 20 stupních se fotbal hraje špatně," uzavřel Mašlej.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo