Slabá první půle a dva góly Strnada, Táborsko-Karviná 2:1

02.11.2013 | redakce

Slabá první půle a dva góly Strnada, Táborsko-Karviná 2:1 Karvinští nezvládli už třetí zápas za sebou. Tentokrát podlehli Táborsku, které o svém vítězství rozhodlo dvěma brankami v úvodním dějství. Oba góly zaznamenal útočník Miloslav Strnad. Snížení Karola Pavelky už přišlo příliš pozdě.

14.kolo, sobota 2.11.2013
FC MAS Táborsko - MFK Karviná  2:1  (2:0)
Branky: 11. a 40. Strnad - 88. Pavelka
ŽK: Javorek - Mikula
Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Hrabovský
FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak – Šiml, Javorek, Kočí, Šimák (73. Presl) – Strnad (84. Musiol), Vukadinovič (90. Džafič).
MFK Karviná: Lipčák – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk, Gonda (61. Hottek) - Svatonský (46. Fiala), Vladavič, Eismann – Pavelka.
Počet diváků: 966

S několika zajímavými změnami vyběhli karvinští fotbalisté k zápasu na jihu Čech. V bráně se poprvé objevil Martin Lipčák, pouze na lavičce zůstal Jakub Hottek a k zápasu ani neodcestoval lehce zraněný Vladimír Mišinský. Toho na hrotu zastoupil Karol Pavelka. A byl to právě slovenský útočník, kdo zdramatizoval svou brankou závěrečné minuty zápasu. Příležitost po delší době dostal i Jan Svatonský.

Bohužel ani to nepomohlo. Hrdinou utkání se stal Miloslav Strnad, který byl prakticky u všeho nebezpečného a podstatného. V první šanci, do které se dostal už v sedmé minutě, ještě neuspěl. Ale o čtyři minuty později už ano. Po Šimákově centru poslal právě Strnad domácí tým k radosti necelé tisícovky diváků do vedení. Utkání sledoval rovněž trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Po půlhodině zahrozili po Eismanově centru Karvinští. Karol Pavelka hlavičkou protáhl brankáře Tomu. Ve 33. minutě hasil nebezpečí v karvinském vápně Mihailo Jovanovič. Pět minut před přestávkou už ale domácí udeřili podruhé. Po špatné přihrávce Michala Gondy šli domácí do přečíslení, které zakončil svou druhou brankou v utkání Strnad. Za dvě minuty se zaskvěl Lipčák po prudké střele Mráze.

Druhá půle už byla z karvinského pohledu lepší a bojovnější. V tutovce se na malém vápně ocitl v 55. minutě Admir Vladavič, ale jeho střela šla nad bránu. Čtvrthodinu před koncem mohl dokončit hattrick Strnad, ale na poslední chvíli mu nohu do střely vložil Tomáš Knötig.

Naději na zdramatizování duelu vykřesal dvě minuty před koncem Karol Pavelka, když s pomocí tyče přelstil domácího brankáře. Ale mnoho času na vyrovnání už svěřenci Josefa Mazury neměli. Domácí v závěru ještě takticky vystřídali a vedení udrželi až do závěrečného hvizdu. Touto výhrou se tak minimálně do nedělního večera posunuli na první místo v tabulce.

Domácí trenér Roman Nádvorník: „Vstup do zápasu jsme měli excelentní. Karviná se pětadvacet minut do ničeho nedostala a naopak nám se dařilo pěkně kombinovat a vypracovat si tři šance. Důležitý byl druhý gól do poločasu. Ve druhé půli jsme pustili soupeře do hry, ale i přesto jsme měli další dvě velké šance. Karviná v závěru snížila a o výsledek jsme se ještě báli."

Hostující trenér Josef Mazura: „Myslím, že jsme viděli kvalitní zápas, ve kterém Táborsko bylo lepší a vyhrálo zaslouženě. Rozdílovými hráči byli Šimák a Strnad, který nám dal dva góly. První půle byla z naší strany opravdu špatná. Nechali jsme jít domácí do dvoubrankového vedení, což bylo rozhodující. Druhý poločas už byl lepší a z naší strany aktivnější. Začali jsme víc bojovat, ale bez pořádné šance to nejde. Bohužel snížení z kopačky Karola Pavelky přišlo hodně pozdě.“

• Sestřih vítězství v Příbrami
dnes - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.