22. říjen 2022

Suverénní vítězství, Karviná-Dukla 5:0!

V pošmourném počasí zahřáli fotbalisté MFK své fanoušky výkonem i výsledkem. O pět gólů se podělili Mikuš, Memić, Málek, Budínský a Boháč.
sobota 22.10.2022
5:0
(3:0)
Městský stadion
Diváci: 1012
FK Dukla Praha
Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek (33. Cienciala) – Žák (77. Boháč), Budínský – Memić (64. Rezek), Málek, Bartl (76. A. Krčík) – Durosinmi (76. Papadopulos).
Šťovíček – Hrubeš, Holiš, Piroch (46. Peterka), Ullman – Buchvaldek, Barac, Havelka (36. Uhlíř), Moulis (36. Adediran), Kim (46. Šebrle) – Matějka (67. Kozel).
Branky: 8. Mikuš, 22. Memić, 27. Málek, 54. Budínský, 90. Boháč
ŽK: Moulis, Ullman (oba DUK.)
Rozhodčí: Krejsa – Poživil, Šafránková

Karvinští trenéři v posledních duelech spoléhají na téměř totožnou základní jedenáctku a toto pravidlo dodrželi i před duelem s jedním z předsezónních aspirantů na postup. Pouze Jakuba Rezka na levém křídle nahradil Daniel Bartl.

Domácí začali výborně, hned v osmé minutě poslal domácí do vedení hlavou Rajmund Mikuš, když chytře nadzvedl míč po standardní situaci zahrávanou Jaroslavem Málkem. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale Moulis ve skluzu na malém vápně míč do sítě nedostal, protože jej vůbec nezasáhl.  Jinak hosté s trenérem Petrem Radou na tribuně vůbec nestíhali.

Dokládá to akce před druhým gólem, kdy Durosinmi vyhrál ve středu hřiště zády k bráně souboj, míč adresoval Lukáši Budínskému, který už viděl nabíhajícího Amara Memiće, který vtrhl do vápna a střelou na přední tyč asi překvapil brankáře Šťovíčka, a bylo to o dva góly.

Pohodu domácích barev a naopak nepohodu hostů dokreslil okamžik před třetím gólem, kdy kapitán hostů Jiří Piroch na malém vápně špatně zpracoval Budínského centr do „ohně“, míč se odrazil přímo k Jaroslavu Málkovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl a zblízka propálil brankáře Dukly! Po necelých třiceti minutách to bylo 3:0! A to ještě pár chvil před třetím gólem neproměnil Málek samostatný nájezd na brankáře Šťovíčka.

Na druhé straně si málem Durosinmi při bránění standardní situace vstřelil vlastní gól, ale naštěstí míč zamířil do zámezí a byl z toho pro hosty pouze roh. Poté musel nuceně střídat kvůli zranění Jan Žídek a na post levého beka přišel Lukáš Cienciala. Karvinští dál diktovali tempo hry, byli jasně lepším týmem a do kabiny šli zaslouženě s tříbrankovým náskokem.

Trenérský štáb pražského celku reagoval na nepříznivý stav dvojitým poločasovým střídáním (předtím už střídal dvakrát v první půli), ale ani to nebylo nic platné. V 54. minutě totiž domácí přidali čtvrtý gól, konkrétně Lukáš Budínský. Výborná práce na levé straně zahájena Ciencialou, následně centrujícím Bartlem a obtěžujícím Durosinmim vedla k minele brankáře Dukly, kterému vypadl lehký míč z rukou přímo před karvinskou “dvaatřicítku“ a lehčí gól „Bůďa“ už dlouho nedal.

Takřka ihned po rozehrání mohl aspoň čestný úspěch hostů zaznamenat Adediran po chybě stopera Soukeníka, ale Vladimír Neuman předvedl perfektní zákrok. Během dvou minut šel na druhé straně sám na brankáře Durosinmi, ale po kličce obránci už neměl takovou rychlost a zakončení nezvládl.

Domácí si bez problémů hlídali náskok, soupeře pustili ještě do dvou nadějných šancí, ale Neuman o čisté konto za žádnou cenu nechtěl přijít, což bylo při jeho zákrocích vidět. Konečnou podobu výsledku pak dal ve třetí minutě nastavení po rychle rozehraném rohovém kopu a narážečce na zadní tyči Sebastian Boháč.

Karvinští vstřelili v ligovém či druholigovém utkání pět gólů po dlouhých sedmi letech. Naposledy se jim to podařilo v září 2015 proti Českým Budějovicích (také 5:0), ale to se hrálo na Kovoně.

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Odehráli jsme herně i výsledkově nejlepší utkání v sezóně. Hlavně první poločas, kdy jsme hráli tak zodpovědně. Po změně stran už to bylo chvílemi trochu lehkovážné, což je asi jediné negativum. Ono je ale těžké udržet kluky v koncentraci, když vedou o čtyři góly – proto tam Dukla měla dvě velké šance, ale podržel nás Vláďa Neuman. Klukům chci moc poděkovat.“

Hostující trenér Jiří Vágner: „Potrestali jsme sami sebe – svým přístupem a přípravou na utkání. Jednoduchým a efektivním fotbalem jsme tady dostali pět gólů, domácí nás potrestali ze všeho, co jsme jim nabídli. Takový výsledek je pro nás nepřijatelný.“