Generální partner
Světlý režim
2. únor 2016

Těsná porážka, Senica - Karviná 1:0

Prohru o jediný gól utrpěli svěřenci Jozefa Webera v Otrokovicích proti Senici. Slovenský tým rozhodl o vítězství třináct minut před koncem.
FK Senica
úterý 2.2.2016
1:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Pastornický - Panák, Janečka, Tóth, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Fiala (46. Juřena), Budínský, Puchel (60. Duda) – Moravec (60. Nimely), Pospěch (60. Urgela).
Branka: 77. Morong

Komentář

Do utkání vstoupila lépe Senica a vlastně celý první poločas byla lepší a nebezpečnější, což dokumentovala dvěma šancemi krátce před odehranými třiceti minutami. Nebezpečně pálil na druhé straně z dálky i Budínský, ale minul. Největší šanci první půle měla Senica v samotném závěru. Ale Mráz tváří v tvář karvinskému brankáři nedal!

Před začátkem druhé půle udělal trenér dvě změny a utkání po kratičké pauze pokračovalo. V 55. minutě Morong našel mladičkého Almásiho, ten těsně minul. Poté už hráli karvinští fotbalisté. Nejprve oslavenec Juřena ve velké šanci selhal a vzápětí i Duda, který nechal vyniknout novou senickou posilu – brankáře Placha. Dvanáct minut před koncem měl gól na kopačce opět Duda, ale netrefil bránu. Z protiútoku se po zmatcích ve vápně prosadil Morong a Senica šla do vedení.

To však nemuselo vydržet dlouho. Hned za minutu zlikvidoval gólman Senice bombu Urgely. Karvinští v závěru stupňovali svůj tlak, ale Budínský, Juřena, Nimely ani Urgela neodtlačili míč do sítě. Třetí tým FNL tak podruhé v přípravě prohrál a vůbec poprvé ani neskóroval.

Trenér Jozef Weber i přes porážku nehodnotil utkání negativně. „Po všech stránkách to bylo z naší strany povedenější než v sobotu s Katovicemi. Kluci si trochu přes neděli odpočinuli a hned to bylo vidět. Kvalitnější z pohledu hry byla určitě druhá půle,“ řekl Weber. 

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo