Generální partner
Světlý režim
16. září 2023

Těsná prohra gólem ze závěru zápasu, Karviná-Teplice 0:1

Fotbalisté MFK si hodně zavařili, když nezvládli domácí duel s Teplicemi. Hostům stačila jedna podařená akce, kterou dotáhli do finální podoby. Pozitivem zápasu jsou však návraty po zranění.
MFK Karviná
sobota 16.9.2023
0:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 2268
FK Teplice
Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore (59. Boháč), Budínský (72. Moses) – Memić, Čavoš (80. Ezeh), Papalele (59. Bartl) – Adeleke (72. Doležal).
Grigar - Mareček, Chaloupek (79. Dramé), Mićević - Knapík - Radosta, Hronek (71. Křišťan), Havelka (61. Jukl), Krsmanović (61. Hora) - Fila, Yasser (71. Vachoušek).
Branka: 82. Fila
ŽK: Traore, Budínský - Havelka, Grigar, Radosta, Mareček
Rozhodčí: Petřík – Podaný, Hurych

Komentář

Celý tým při nástupu vyjádřil skrz speciálně vyrobená trika podporu zraněnému Rajmundu Mikušovi. V základní sestavě se poprvé od 13. srpna objevil uzdravený kapitán Lukáš Budínský. První ligové minuty polykal vedle něj mladý Aboubacar Traore. Po zranění skočil rovnou do základu i uzdravený Matej Čurma.

Začátek měli domácí slušný a hned si vytvořili i gólovou příležitost díky chybujícímu brankáři Grigarovi. Jenže Adeleke gól nedal, naopak teplický muž mezi třemi tyčemi svou chybu napravil. Hosté poctivě bránili a vyčkávali, bohužel domácí se do pořádné šance nedostali s výjimkou hlavičky Adelekeho po vysokém nákopu Čavoše. Proto jediný rozruch nastal po třiceti minutách hry – po hromadné strkanici rozdal sudí Petřík několik žlutých karet.

Druhá půle měla obdobný průběh. Až po hodině hry mohl udeřit ze vzduchu znovu velmi aktivní Adeleke. Vyskočil nejvýš, ale nezamířil přesně. O pět minut později to zkoušel chytrou technickou střelou Čavoš a Grigar se jen modlil, ať míč neskončí za jeho zády.

Jediná povedená akce hostů z Teplic skončila gólem na začátku poslední desetiminutovky. V rohu u brankové čáry se Vachoušek zbavil Bederky s Čurmou, míč adresoval na zcela volného Filu, který si na deseti metrech od brány zpracoval míč a levačkou jej poslal za brankáře Holce, který v utkání neměl téměř žádnou práci. 

Ve zbývajícím čase si domácí žádný soustavný tlak nevytvořili a utkání skončilo jejich porážkou, už třetí v řadě. Vůbec poprvé v sezóně vyšli svěřenci trenéra Hejduška gólově naprázdno.


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Obrovské zklamání. Bohužel jsme neměli dostatečnou kvalitu na to, abychom se dostali do více šancí. Inkasovali jsme gól z jediné střely na branku. Dostali jsme se do hodně nepříjemné situace.“

Hostující trenér Zdenko Frťala:
„Těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Utkání bylo hodně soubojové a přerušované. Povedla se nám jedna akce, byli jsme šťastnější."


Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo