To byla kanonáda! Karviná-Ústí nad Labem 6:1

18.08.2013 | redakce

To byla kanonáda! Karviná-Ústí nad Labem 6:1 Minulý zápas je zapomenut! Karvinští v nedělním odpoledni rozložili do té doby jednu z nejlepších obran šesti zásahy. O každou z branek se postaral jiný hráč.

4.kolo, neděle 18.8.2013
MFK Karviná - FK Ústí nad Labem  6:1  (3:0)
Branky: 4. Mikula, 8. Svatonský, 45. Mišinský, 75. Hottek, 77. Vladavič z pen., 89. Pavelka - 60. Jursa z pen.
ŽK: Mikula - Švec, Valenta
Rozhodčí: Jech – Kotalík, Vaňkát
MFK Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk, Hottek – Svatonský (63. Fiala), Vladavič (78. Gonda), Eismann – Mišinský (46. Pavelka).
FK Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (72. Mujagič) – Martykán, Peterka (46. Vacek), Leibl (46. Benčík), Jursa – Moulis, Smola.
Počet diváků: 1533

Fantastický vstup do utkání rozhodl. V osmé minutě Karvinští vedli o dvě branky a do poločasu přidali ještě třetí. Soupeř z Ústí nad Labem doplatil na mizernou koncovku a snížil pouze z penalty. K vidění byly dokonce penalty dvě. Tu karvinskou proměnil Admir Vladavič.

První gól padl už ve čtvrté minutě. Výborně zahranou standardní situaci Jakubem Hottkem zužitkoval David Mikula přesným náběhem a zakončením pod břevno - 1:0. Za čtyři minuty to už bylo o dva góly. Vladavičovu střelu zpoza šestnáctky neudržel brankář Novák a dobíhající Jan Svatonský už měl snadnou práci - 2:0. Poté se do útoku vrhli také opaření hosté. Do střelecké pozice se dostal po čtvrthodině exkarvinský Jursa, ale z výhodné pozice netrefil bránu. V dalších okamžicích podnikali domácí do otevřené hostující obrany rychlé protiútoky, ale bez úspěchu. Největší šance Ústí přišla v 38. minutě, kdy Martykán uvolnil na vápně vysokého Smolu, ten projevil obratnost při práci s míčem a dostal se do gólové pozice. Pindroch jeho ránu vytěsnil mimo. Když už to vypadalo, že poločas skončí o dvě branky, tak vybojoval kapitán Mikula u postranní čáry míč a adresoval jej Svatonskému. Ten viděl na čtrnácti metrech zcela osamoceného Mišinského, který napálil míč z voleje přesně do šibenice - 3:0.

V nezáživné úvodní čtvrthodině druhé půle se nic podstatného nestalo, až na jeden podstatný okamžik z 59. minuty. Mihailo Jovanovič zahrál v pokutovém území rukou a sudí Jech zapískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Tomáš Jursa - 3:1. Za osm minut se v zajímavé situaci ocitl Vladavič, ale nebylo mu přáno. Krásný fotbalový okamžik nastal v 75. minutě. Jakub Hottek napřáhl z pětadvaceti metrů a střelou přesně k tyči rozvlnil síť za gólmanem Novákem počtvrté.

A to zdaleka nebylo vše. Za minutu se střídající Fiala prohnal hřištěm až do vápna, kde byl Pavelka sražen a kopala se penalta i na druhé straně. Míč si postavil Admir Vladavič a trefil přesně, 5:1. Poslední hřebíček do pomyslné rakve zatloukl Ústeckým dvě minuty před koncem svým premiérovým gólem v karvinském dresu Karol Pavelka. Ten se pohotově vyhnul obránci i brankáři a do prázdné branky uzavřel účet utkání. Domácí tak plnými doušky rozdávali gólovou radost a s jedenácti zásahy ve čtyřech utkáních jsou společně s Frýdkem Místkem nejlépe střílejícím celkem ve Fotbalové národní lize.

Fotky ze zápasu najdete v přiložené fotogalerii. Kompletní fotogalerie je k dipozici na facebooku.

Domácí trenér Josef Mazura: „Začátek utkání nám vyšel a to vlastně rozhodlo. Poté už to bylo pouze o tom, zda nás Ústí dostihne či nikoliv. Hosté pak museli hru otevřít a my jsme podnikali rychlé protiútoky. Také mě těší, že každý z šesti gólů vstřelil jiný hráč. Celkově přístup k utkání byl od hráčů zcela odlišný než ten ve Frýdku. Vyhrávali jsme osobní souboje, to bylo extrémně důležité. Máme tři body, to je nejdůležitější.“

Hostující trenér Lukáš Přerost: „Ostuda, nemám slov! Jsem hrubě nespokojený s výkonem celého týmu. Nemyslím si, že by domácí byli herně lepší, ale rozhodl úvod utkání. Nezachytili jsme standardní situaci a brejky, přestože jsem hráčům opakoval, že právě toto jsou karvinské zbraně. Taktická porada u videa byla zcela zbytečná. Poté jsme už hráli naivně, ale i přesto jsme si vytvořili několik gólovek, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Po první půli bylo po zápase. Velmi tvrdě jsme dopadli na zem.“

• ZMĚNA! Dvojzápas 29. června
dnes - Ke změně v plánu přípravných zápasech došlo uprostřed týdne. Místo avizovaného utkání s Frýdkem-Místek bude v sobotu 29.6. na řadě hned dvojitá porce zápasů - nejprve od 10:30 hodin s Vítkovicemi, odpoledne od 15 hodin s Popradem. Obě utkání se odehrají v Dolní Lutyni.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.