Generální partner
Světlý režim
4. duben 2010

Třetí remíza na jaře. MFK OKD Karviná – Vysočina Jihlava 1:1.

Před dnešním utkáním udělal trenér Karviné Leoš Kalvoda dvě změny v základní sestavě. Místo Buryána nastoupil Suchý a Ficka nahradil Milosavljev. Ani tato rošáda nepřinesla zelenobílým kýžené tři body.
MFK Karviná
neděle 4.4.2010
1:1
(1:1)

Diváci: 2288
Vysočina Jihlava
Kafka – Jursa, Hoffmann, Suchý (76. Buryán), Staš – Ciku (58. Ficek), Pavlík, Kostoláni, Milosavljev – Mišinský (64. Gottwald), Opic.
Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić – Dort (39. Krutý), Karlík, Görner – Zelinka (79. Veselý), Franěk (60. Dolejš), Mešanović.
Branky: 22. Opic – 8. Zelinka
ŽK: Buryán – Zelinka, Da Silva
Rozhodčí: Kocián – Tacina, Adámková

Komentář

Úvod střetnutí jakoby předznamenal, jakým směrem se bude utkání ubírat – k remízovému cíli. Ihned po výkopu udělal obrovskou minelu Da Silva, ale Mišinský nedokázal ze tří metrů překonat jihlavského gólmana.

Za to hosté využili svojí první příležitost. V 7. minutě si po křídle naběhl do pokutového území Zelinka a řídil se heslem: když nevíš co s míčem, vystřel. A střelou z téměř nulového úhlu nachytal Kafku na hruškách – 0:1.

O tři minuty později si hosté vyzkoušeli standartku v bezprostřední blízkosti šestnáctky. Görner však zakroutil míč metr nad bránu.

V polovině první půle přišlo vyrovnání. Po rohovém kopu se balón doškobrtal k Pavlíkovi, jenž ho napálil do tyče. Od ní se odrazil kulatý nesmysl k Martinu Opicovi a ten ho ukázkovým rozštěpem poslal k tyči – 1:1.

V ten okamžik narostla karvinským křídla. Hosty uzavřeli na své útočné polovině a předháněli se v zahazování šancí. Nejprve Opic a po něm i Hoffmann s Pavlíkem nenašli recept na pozorného Uvarenka.

Obdobná situace jako při vyrovnávací brance se odehrála ve 34. minutě. Na zblokovaný rohový kop si naběhl Milosavljev a střelou z voleje ohrozil akorát diváky v zadních řadách. I další roh zaváněl gólem. Ale naskakující trio karvinských hráčů nedokázalo dát míči ten správný směr.

Ve 40. minutě se se štěstím prokličkoval od půlky až k vápnu Krutý a jeho přízemní střela jen o kousek minula Kafkovu svatyni. To byla poslední šance prvního poločasu.

Druhá půle již tak pohledná nebyla. Zatímco v prvním poločase hrála Karviná po větru, po přestávce musela s tímto živlem doslova bojovat. Není tedy divu, že si hosté vypracovali více šancí. Nejprve musel po rohu zasahovat na brankové čáře Kafka. O chvíli později se v podobné pozici ocitl Milosavljev, který vyhlavičkovával míč z ohně do bezpečí.

Domácím se podařilo ohrozit jihlavskou svatyni v 65. minutě. Ficek zacentroval a s přispěním větru se balón málem svezl až za Uvarenkova záda.

V 70. minutě se jihlavští rychlou kombinací zbavili zelenobílých obránců, jenomže Dolejš v zakončení selhal.

Sedm minut před koncem se opřel do míče Pavlík a na stadionu to zahučelo zklamáním, když nepříjemná střela jen o chlup minula tři tyče Uvarenkovy brány.

Na druhé straně se pokoušel Veselý o podobnou kulišárnu jako Zelinka, ale Kafka tentokrát utěsnil mezeru u své tyče včas.

V nastaveném čase unikl po křídle Milosavljev a po kontaktu s hráčem zůstal ležet v šestnáctce. K údivu všech se nepískala penalta, ale faul našeho hráče. Po této sporné situaci se utkání již dohrálo z povinnosti. Oba týmy si tak na své konto připsali bod.

Další kolo druhé fotbalové ligy se odehraje v neděli 11. dubna. Na Městském stadionu se střetneme s nováčkem soutěže z Vlašimi. Utkání má výkop v 16:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo