30. září 2023

Tříbodový návrat trenéra orámovaný pěti trefami, Karviná-Liberec 5:2

Trenér Jarábek se hned ve svém premiérovém utkání po návratu dočkal vítězství, na které fotbalisté MFK čekali devět týdnů. V gólově výživném utkání zdolali severočeský Liberec po trefách Ivána, Budínského, Adelekeho, Memiće a Traoreho.
sobota 30.9.2023
5:2
(3:1)
Městský stadion
Diváci: 2212
FC Slovan Liberec
Holec – Čurma, Krčík, Svozil (46. Bederka), Fleišman – Čavoš (82. Traore), Moses (65. Boháč) – Memić, Budínský (54. Bartl), Iván (82. Antovski) – Adeleke.
Vliegen - Fukala (46. Preisler) Chaluš, Prebsl - Mikula (64. Horský), Doumbia (75. Frýdek), Červ, Žambůrek (46. Višinský), Ghali - Kulenović (80. Okoh), Tupta.
Branky: 11. Iván, 38. Budínský, 41. Adeleke, 70. Memić, 83. Traore - 14. Mikula, 47. Tupta
ŽK: Čurma, Moses, Memić - Červ
Rozhodčí: Klíma – Dobrovolný, Černoevič

Staronový kouč udělal při své obnovené premiéře na lavičce MFK několik změn. Do hry vrátil Lukáše Budínského s Dávidem Krčíkem a první šanci v základní sestavě dostali Alex Iván s Davidem Mosesem.

A byl to právě Iván, který po 365 minutách dokázal skórovat v dresu Karviné. V 11. minutě Fleišman odcentroval do pokutového území, odkud Fukala hlavou odvrátil pouze k slovenskému záložníkovi, který z hranice šestnáctky vypálil přesně k tyči a gólman Vliegen byl bezmocný.

Vedení domácím vydrželo pouhé tři minuty, jelikož Liberec trestal z rohu. Ten byl rozehrán nakrátko a našel hlavu Prebsla, který míč jen posunul k Mikulovi a ten zblízka prostřelil Holce. Mezi 33. a 34. minutou si hosté vypracovali dvě stoprocentní šance, které je postupem času stály body. Nejprve Čavoš zázračně hlavou na poslední chvíli vyrazil dorážku Žambůrka a vzápětí ten stejný hráč připravil palebnou pozici pro Kulenoviće a ten těsně minul.

Ve 38. minutě šla Karviná do vedení po trefě kapitána Budínského pod břevno - míč mu ideálně do běhu naservíroval Amar Memić. To však ještě nebylo před přestávkou vše. O tři minuty později Adeleke těsně před gólmanem Vliegenem hrudí uklidil míč do sítě po přesném centru Fleišmana a přiťuknutí hlavou od Čavoše. Vzápětí mohl nepozornost domácí defenzivy potrestat Kulenović, ale zblízka napálil pouze břevno!

Do druhého poločasu už nenastoupil s tržnou ranou na hlavě Jaroslav Svozil, kterého musel nahradit Jiří Bederka. Bohužel vstup do druhého dějství nezačal pro domácí vůbec dobře, protože Liberec hned po dvou minutách snížil a vrátil se do zápasu. Tupta využil kolmice do vápna a z velkého úhlu našel mezeru mezi nohama gólmana Holce. Po hodině hry domácí chybovali při převzetí míče, ale Višinský minul!

Dvacet minut před koncem předvedli parádu Iván s Memićem. První jmenovaný naservíroval asi nejmenšímu hráči na trávníku přesný křižný centr na hlavu a bosenský záložník trefil přesně do protipohybu gólmana hostů. Bosenský hráč byl při chuti, ale v další šanci jej Vliegen už vychytal. Nutno podotknout, že domácímu realizačnímu týmu vyšla i střídání. Po jednom z nich se snad po třiceti vteřinách dostal k zakončení Aboubacar Traore a vsítil pátý karvinský gól. Velkou zásluhu na tomto gólu měli Memić a chytrý Bartl.

Utkání nakonec skončilo 5:2, což znamená, že domácí podruhé v sezóně vyhráli a poprvé ve své prvoligové historii vstřelili v jednom utkání pět branek.

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Hráčům děkuji za dobrý výkon. Zápas měl emoce, tempo. Celozápasová aktivita a ofenzivní nadšení nám přineslo sladké vítězství.“

Hostující trenér Luboš Kozel: „V Karviné jsme dostali ránu. Do utkání jsme nevstoupili dobře, domácí byli po výměně trenéra agresivnější a bojovnější. Naše porážka je zasloužená.“