Generální partner
Světlý režim
28. duben 2013

Úder přišel ze vzduchu, Karviná-Ústí 1:0

Hubené, ale cenné a zasloužené vítězství vybojovali Karvinští v domácím utkání s Ústím nad Labem. Jedinou branku zápasu vstřelil čtyři minuty před koncem netradičně hlavou Jakub Hottek.
MFK Karviná
neděle 28.4.2013
1:0
(0:0)

Diváci: 962
FK Ústí nad Labem
Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig - Vaněk, Hottek (90. Sobala) - Fiala (57. Vaclík), Hoferica (10. Fischer), Ciku - Mišinský.
Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (88. Hanich), Pavlíček (84. Veverka), Hrošovský, Volek (73. Benčík) - Peterka, Moulis.
Branka: 86. Hottek
ŽK: Hoffmann - Zeman
Rozhodčí: Ochotnický - Vlasjuk, Marek

Komentář

Soupeř přijel do Karviné s jasnou taktikou. Vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků. To se mu však po celý zápas příliš nedařilo, protože domácí na to byli připraveni. Utkání začali aktivně právě domácí, ale dostávali se pouze do náznaků šancí. Nepříjemnost nastala hned v 9. minutě, kdy musel kvůli zranění vystřídat Peter Hoferica, kterého nahradil Roman Fischer.

V první půli byl nejvíc na hřišti vidět Vladimír Mišinský. Bohužel v tomto zápase mu zvlhl střelecký prach, byť minimálně v jednom případě spálil více než stoprocentní tutovku. To když si zpracoval zblokovanou střelu Jakuba Hottka a snad z šesti nebo sedmi metrů trefil pouze padajícího brankáře Nováka. V poslední minutě první půle se do balónu znovu opřel Mišinský, ale svou střelou jen prověřil hostujícího gólmana.

Po změně stran měli opět více ze hry domácí borci. Jako dobrý tah se později ukázalo střídání Fialy za Vaclíka, přestože první jmenovaný neodehrál vůbec špatné utkání. Další nadějnou šanci nezakončil dobře Fischer. Jeho technické zakončení nebylo tou správnou variantou. Ještě před tím nebezpečně pálil hostující Pavlíček. Velmi nebezpečné příležitosti přišly na začátku poslední desetiminutovky.

Skvěle kopnutý roh, jehož exekutorem byl Richard Vaclík, nadělal hostům velké problémy a ti jen s velkou námahou odvrátili míč před Davidem Mikulou na další roh. Ten kopal z druhé strany Hottek a míč skončil těsně před brankovou čarou v rukavicích brankáře Nováka. Když už to vypadalo, že se diváci gólu nedočkají, tak domácí udeřili. Z pravé strany centroval Vaclík a míč, který byl jemně tečovaný, se snesl až na hlavu svátečního hlavičkáře Jakuba Hottka a ten poslal míč do sítě, 1:0!

Hrdina zápasu ještě v poslední minutě za aplausu obecenstva střídal. Poté už se mohl se závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího společně se spoluhráči radovat z vydřeného, ale zaslouženého jednobrankového vítězství.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Josef Mazura: „Získali jsme velmi důležité tři body. Opět to byl zápas o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my. Ústí je známo svou brejkovou hrou a přechodovou fází. Ale dnes jsme je k ničemu nepustili. Jsem rád i za kluky, že se utkání zvládlo."

Hostující trenér Přemysl Bičovský: „Je škoda, že odjíždíme s prázdnou, sedmihodinová cesta domů nebude příjemná. Remízový zápas rozhodla jediná branka po tečovaném centru. Gól inkasovaný v posledních pěti minutách vždy mrzí."

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo