Generální partner
Světlý režim
2. září 2010

Uničov padl až po penaltách

Teprve pokutové kopy rozhodly o postupujícím do třetího kola Ondrášovky cupu. Šťastnější byli hráči MFK OKD Karviná, kteří nyní čekají na svého soupeře. Tím bude jeden z dvojice FK Kolín – Slovan Liberec.
SK Uničov
středa 1.9.2010
po penaltách
1:2
(0:1)

Diváci: 360
MFK Karviná
Dragon - Brada, Vejvoda, Novosad, Fiala - Režný, Juřátek, Toman, Švajda - Hrubý, Krč
Kafka – Hoffmann, Mihálik, Štajer, Knötig – Ciku, Pavlík, L. Zápotoka (46. Ficek), Gonda – Opic (77. Motyčka), T. Zápotoka (46. Mišinský).
Branky: 80. Kyselý – 26. Opic.
ŽK: Vejvoda, Toman, Krč, Řehák – Pavlík, Hoffmann
ČK: 90. Hoffmann (K.)
Rozhodčí: Hájek - Chytil, Gallo

Komentář

Zbytečné drama se odehrávalo na promáčeném hřišti v Uničově. Hosté, kteří si opětovně vytvořili spoustu příležitostí, se nakonec prosadili pouze jednou. A když se těsně před koncem utkání trefili i hráči Uničova, přišly na řadu pokutové kopy.

„Zbytečně jsme zápas zdramatizovali. Opět se projevila naše slabina – produktivita. Měli jsme stoprocentní šance, které jsme neproměnili. A naopak gól jsme vstřelili zhruba ze čtyřiceti metrů,“ popisuje průběh utkání asistent trenéra Karel Kula.

Mezi spalovače šancí patřil především Vladimír Mišinský. Po třicetimetrovém brejku se ocitl před gólmanem, ovšem místo kličky volil technickou střelu. Ta však minula tři tyče uničovské brány.

Velkou příležitost zahodil i Ficek, který nedokázal z pěti metrů usměrnit centrovaný míč za záda domácího brankáře.

Paradoxem je, že když už jsme se nedokázali prosadit z bezprostřední blízkosti, tak nás zachránil gól ze čtyřiceti metrů. A domácí musí ještě teď proklínat míč Jabulani, jehož dráha letu směr síť byla přinejmenším „zajímavá“.

Koncovka zápasu se našim hráčům nepodařila. Po ojedinělé akci Uničov srovnal na 1:1, a v nastaveném čase obdržel červenou kartu Hoffmann, který si trest odbude v dalším mistrovském utkání v Sezimově Ústí.

V loterii jménem penalty kraloval gólman Jakub Kafka. Ten dokázal zlikvidovat tři pokutové kopy a jeho zásluhou se náš tým může těšit na lepšího z dvojice FK Kolín – Slovan Liberec.

„Cíl v podobě postupu jsme splnili. Což je pozitivní zpráva. Dali jsme příležitost i hráčům, kteří pravidelně nenastupují v mistrovských utkáních. A ti nezklamali. Knötig byl aktivní a odvedl slušný výkon. Na bratrech Zápotokových byla vidět snaha, ale musí se s týmem ještě sehrát. Do druhé půle jsme místo nich poslali na hřiště Ficka s Mišinským, kteří měli oživit hru. To se však nepodařilo. Čekal jsem od těchto zkušených hráčů lepší výkon, než jaký předvedli,“ shrnul asistent trenéra Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo