Generální partner
Světlý režim
2. září 2010

Uničov padl až po penaltách

Teprve pokutové kopy rozhodly o postupujícím do třetího kola Ondrášovky cupu. Šťastnější byli hráči MFK OKD Karviná, kteří nyní čekají na svého soupeře. Tím bude jeden z dvojice FK Kolín – Slovan Liberec.
SK Uničov
středa 1.9.2010
po penaltách
1:2
(0:1)

Diváci: 360
MFK Karviná
Dragon - Brada, Vejvoda, Novosad, Fiala - Režný, Juřátek, Toman, Švajda - Hrubý, Krč
Kafka – Hoffmann, Mihálik, Štajer, Knötig – Ciku, Pavlík, L. Zápotoka (46. Ficek), Gonda – Opic (77. Motyčka), T. Zápotoka (46. Mišinský).
Branky: 80. Kyselý – 26. Opic.
ŽK: Vejvoda, Toman, Krč, Řehák – Pavlík, Hoffmann
ČK: 90. Hoffmann (K.)
Rozhodčí: Hájek - Chytil, Gallo

Komentář

Zbytečné drama se odehrávalo na promáčeném hřišti v Uničově. Hosté, kteří si opětovně vytvořili spoustu příležitostí, se nakonec prosadili pouze jednou. A když se těsně před koncem utkání trefili i hráči Uničova, přišly na řadu pokutové kopy.

„Zbytečně jsme zápas zdramatizovali. Opět se projevila naše slabina – produktivita. Měli jsme stoprocentní šance, které jsme neproměnili. A naopak gól jsme vstřelili zhruba ze čtyřiceti metrů,“ popisuje průběh utkání asistent trenéra Karel Kula.

Mezi spalovače šancí patřil především Vladimír Mišinský. Po třicetimetrovém brejku se ocitl před gólmanem, ovšem místo kličky volil technickou střelu. Ta však minula tři tyče uničovské brány.

Velkou příležitost zahodil i Ficek, který nedokázal z pěti metrů usměrnit centrovaný míč za záda domácího brankáře.

Paradoxem je, že když už jsme se nedokázali prosadit z bezprostřední blízkosti, tak nás zachránil gól ze čtyřiceti metrů. A domácí musí ještě teď proklínat míč Jabulani, jehož dráha letu směr síť byla přinejmenším „zajímavá“.

Koncovka zápasu se našim hráčům nepodařila. Po ojedinělé akci Uničov srovnal na 1:1, a v nastaveném čase obdržel červenou kartu Hoffmann, který si trest odbude v dalším mistrovském utkání v Sezimově Ústí.

V loterii jménem penalty kraloval gólman Jakub Kafka. Ten dokázal zlikvidovat tři pokutové kopy a jeho zásluhou se náš tým může těšit na lepšího z dvojice FK Kolín – Slovan Liberec.

„Cíl v podobě postupu jsme splnili. Což je pozitivní zpráva. Dali jsme příležitost i hráčům, kteří pravidelně nenastupují v mistrovských utkáních. A ti nezklamali. Knötig byl aktivní a odvedl slušný výkon. Na bratrech Zápotokových byla vidět snaha, ale musí se s týmem ještě sehrát. Do druhé půle jsme místo nich poslali na hřiště Ficka s Mišinským, kteří měli oživit hru. To se však nepodařilo. Čekal jsem od těchto zkušených hráčů lepší výkon, než jaký předvedli,“ shrnul asistent trenéra Karel Kula.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo