Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2011

Úspěšné derby! MFK OKD Karviná - Fotbal Třinec 2:1

Fotbalisté MFK OKD Karviná se na Městském stadionu dočkali prvních letošních druholigových bodů. V regionálním derby porazili Třinec 2:1.
MFK Karviná
sobota 20.8.2011
2:1
(0:0)

Diváci: 1921
FK Fotbal Třinec
Kafka - Hoffmann, Motyčka, Bolf, Knötig - Bartošák (59. Ciku), Jursa, Hrtánek, Milosavljev (81. Bartozel) - Mišinský, Látal (89. Cverna).
Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Siegl - Hanus - Malíř, Pospíšil (61. Maroši), Joukl - Gavlák (61. Nekuda), Surynek (77. Szmek).
Branka: 68. Jursa, 84. Ciku - 88. z pen. Malíř
Rozhodčí: Bílek - Ubias, Kovařík
ŽK: Bartošák, Ciku (oba K.)

Komentář

Karviná po druholigových ztrátách s Čáslaví a Bohemians potřebovala naplno bodovat. Ve třetím kole se mužstvu trenéra Kuly postavil do cesty regionální protivník z Třince. Oproti minulému utkání udělal Karel Kula jednu změnu v sestavě, místo zraněného Presla nastoupil Látal.

Právě Látal hned v úvodu pořádně zahrozil, ale pokus o obstřelení mu nevyšel a tak branku minul. Hrál se vyrovnaný fotbal, často se bojovalo ve středu pole. Ve 20. minutě vysunul Hanus za obranu Surynka, ale ten akci zazdil špatným centrem. Ve 23. minutě zahrozila znovu domácí Karviná. Po pěkné kombinační akci Mišinský ukázkově sklepl na Látala, ale gólman Lipčák jeho střelu s námahou zneškodnil.

Ve 33. minutě mohl otevřít skóre Třinec z protiútoku. Po centru Malíře ale v zakončení selhal Joukl. Úplný závěr prvního poločasu přinesl po gólové šanci na obou stranách. Mišinský hlavou prodloužil za obranu na Bartošáka, který sám před brankářem minul. Hosté zahrozili po střele Pospíšila, kterou vykopl před brankovou čárou za již překonaným Kafkou obránce Hoffmann.

Střelecké prokletí Karviné pokračovalo i po změně stran. Jursa na malém vápně trestuhodně přestřelil branku. V 60. minutě Mišinský hlavou z obtížné pozice minul těsně vzdálenější tyč.

V 68. minutě explodoval Městský stadion v Karviné-Ráji nadšením. Nový muž na hřišti Elvist Ciku si zkušeně počkal na blížícího se Jursu a ideálně mu nabil na střelu. Mladý střední záložník nabídnout příležitostí nepohrdl a tvrdou střelou rozvlnil síť – 1:0.

Žolík trenéra Kuly Elvist Ciku byl strůjcem i druhé branky Karviné. V 84. minutě Mišinský vyslal šikovného Albánce za obranu a ten se nemýlil – 2:0. Odpovědět mohl krátce poté Nekuda, ale hlavou nastřelil tyč.

V 88. minutě kopal Třinec penaltu za faul Hrtánka na Malíře. Sám postižený Malíř pokutový kop střelou k levé tyči bezpečně proměnil. Na víc se ale hosté nezmohli, a tak si MFK OKD Karviná připisuje první letošní body za vítězství 2:1.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo