Generální partner
Světlý režim
31. březen 2012

Úspěšný debut trenéra. FC Tescoma Zlín - MFK OKD Karviná 0:1!

V utkání 21. kola druhé nejvyšší soutěže porazili fotbalisté MFK OKD Karviná domácí Tescomu Zlín 1:0. Vítěznou branku vsítil Admir Vladavić.
FC Fastav Zlín
sobota 31.3.2012
0:1
(0:1)
Stadion Letná
Diváci: 1725
MFK Karviná
Kořínek – Pazdera, Malý, Kubica, Hájek (81. Jelínek) – Dobeš R., Polách, Elšík (46. Salachna) – Holík (46. Poznar), Bača, Švach. Trenér: Alois Skácel.
Paleček - Mráz, Bolf, Cverna, Knötig - Bartozel (86. Puškáč), Motyčka, Jursa, Bartošák (72. Ciku) - Vladavić, Vrána (77. Presl). Trenér: Marek Kalivoda.
Branky: 39. Vladavič.
Žluté karty: 61. Malý, 90. Kořínek - 48. Motyčka, 54. Vladavič, 79. Cverna.
Rozhodčí: Možíš - Pospíšil, Štěrba.

Komentář

Na lavičku MFK OKD Karviná usedl trenér Marek Kalivoda, 37letý dosavadní asistent a trenér brankářů. Kalivoda nahradil Karla Kulu, který byl ve středu po vzájemné dohodě odvolán.

Pro Marka Kalivodu měl sobotní debut v roli hlavního trenéra MFK zvláštní příchuť. Ve Zlíně totiž šest let trénoval. Před letošní sezónou přijal nabídku MFK OKD Karviná.

Zlín chtěl od úvodních minut využít výhody domácího prostředí a vstoupil do utkání aktivně. Karvinská defenzíva ale pracovala spolehlivě, soupeř si tak žádnou stoprocentní příležitost nevypracoval.

Karviná hrozila z rychlých protiútoků. Jeden z nich s ujal ve 39. minutě, Vladavić si naběhl za obranu Zlína a překonal osamoceného brankáře Kořínka - 0:1.

Po změně stran si fotbalisté MFK těsné vedení zkušeně hlídali a při každé příležitosti vyráželi do nebezpečných brejků. V 74. minutě mohl navýšit karvinské vedení útočník Vrána, ale mířil jen do tyče Kořínkovy brány.

Závěr utkání patřil Zlínu, který se hnal za vyrovnávajícím gólem. Ale když Palečka nepřekonal ani Bača, odváží si MFK OKD Karviná cenné tři body za vítězství 1:0.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo