5. listopad 2011

Úvod druhého poločasu rozhodl: MFK OKD Karviná - 1.SC Znojmo 4:1

Nástup do druhého poločasu z říše snů rozhodl o vítězství MFK OKD Karviná nad 1.SC Znojmo 4:1. Za vítěze se dvakrát trefili Mišinský a Jursa.
sobota 5.11.2011
4:1
(0:0)

Diváci: 1404
1.SC Znojmo FK
Paleček - Hrtánek, Mráz, Bolf (K), Hoffmann - Ciku, Jursa, Mišinský (79. Ficek), Milosavljev - Bartošák (46. Presl), Bartozel (46. Gonda)
Hrubý - Hříbek, Jonov (K), Mička, Sukup - Podzemský, Lacko, Hnaníček, Zifčák (70. Lukáš) - Pacanda (70. Trnovec), Krhut (70. Krajačič)
Góly: 50. Jursa (pen.), 52. Mišinský, 55. Mišinský, 87. Jursa (pen) - 73. Krajačič
ŽK: 90. Hrtánek - 42. Sukup, 77. Trnovec, 85. Krajačič, 90. Hnaníček
ČK: 86. Jonov
Rozhodčí: Možíš - Chytil, Páral

Trenér Karel Kula mohl před utkáním proti Znojmu počítat s navrátilcem Jursou, kterému vypršel karetní trest. Na lavičce tak zůstal Motyčka. Jinak nastoupila stejná sestava, která vybojovala tři body ze hřiště Sezimova Ústí.

První poločas byl z obou stran opatrný. Více ze hry měla Karviná. V 15. minutě po spolupráci útočníků Bartozela s Bartošákem postupoval druhý jmenovaný sám na branku, včas ale proti němu zasáhl gólman Hrubý. O dvě minuty později se do šance dral Ciku, ale uvnitř šestnáctky zaváhal se zakončením a z šance sešlo.

Znojmo zahrozilo v 19. minutě, pěknou střelu Pacandy vyrazil na roh připravený Paleček. Poslední příležitost prvního dějství měla ve 27. minutě Karviná, ale přihrávku Cikua na Milosavljeva nechtíc zablokoval Bartošák.

V závěru poločasu Znojmo ožilo a vyrovnalo hru. U branek obou týmů se prakticky nehrálo, neustále se o míče bojovalo ve středu hřiště.

Karvinský trenér Karel Kula byl zjevně nespokojen s průběhem prvního poločasu a po změně stran udělal dvě změny. Útočníky Bartošáka s Bartozelem nahradili Presl a Gonda.

Vstup do druhého poločasu měla Karviná fantastický. Ve 48. minutě fauloval Žifčák Cikua a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Jursa - 1:0. Znojmo se nestačilo vzpamatovat z inkasovaného gólu a kapitulovalo podruhé, po krásné individuální akci Cikua se patičkou trefil Mišinský - 2:0. Stejný hráč přidal v 55. minutě i třetí branku Karviné, čtyři metry za pokutovým územím se opřel do míče a z voleje nádherně překonal znojemského brankáře Hrubého - 3:0.

Drtivý nástup Karviné do druhé půle zanechal na Znojmu viditelné šrámy. Domácí fotbalisté se nadále pohybovali před brankou jihomoravského soupeře a mohli přidat další góly.

V 73. minutě se Znojmo dočkalo snížení, střídající Krajačič poslal míč přesně k tyči - 3:1. Vzápětí mohl zkompletovat hattrick Mišinský, ale Hrubého z malého vápna nepřekonal.

V 86. minutě kopala Karviná druhou penaltu, po faulu Jonova na Presla si míč opět postavil Jursa a střelou do levého horního rohu se nemýlil - 4:1. Hosté navíc dohrávali v deseti, kapitán Jonov byl za penaltový zákrok vyloučen.

Po vítězství 4:1 nad Znojmem se Karviná posunula na třetí místo v tabulce. V tabulce přeskočila Baník Sokolov, který remizoval na půdě Mostu 0:0.