26. červen 2010

Úvod přípravy se nevydařil

K sobotnímu dopolednímu přátelskému utkání si domácí celek MFK OKD Karviná pozval na nově vybudované travnaté hřiště v Karviné-Ráji mužstvo FC Hlučín, které se ve druhé lize v nedávno ukončeném ročníku zachránilo až v posledním kole v nastaveném čase.
sobota 26.6.2010
1:4
(0:2)

Diváci: 0
FC Hlučín
Branka MFK OKD Karviná: Opic

Kdo si myslel, že toto utkání bude jasnou záležitostí a Karviná s přehledem porazí hosty, tak se mýlil. Úvod utkání byl vyrovnaný. Pak ovšem svěřenci trenéra Václava Daňka v rozmezí necelých pěti minut dvakrát prostřelili Tomáše Kučeru a stav utkání tak byl rázem 0:2 pro Hlučín. Žádná další vážnější akce se nezrodila, a tak tímto výsledkem skončil i první poločas.

Do druhého poločasu nastoupili karvinští hráči s odhodláním udělat něco s tímto nepříznivým skórem. Zejména Martin Opic měl minimálně tři příležitosti, avšak ani jednu neproměnil.

Zato hosté parádní střelou z dálky zvýšili na 0:3 a ještě nastřelili tyč Kafkovy brány, který po přestávce nahradil Kučeru. A aby toho nebylo málo, došlo v obraně k nedorozumění mezi Kafkou a Knötigem, a Hlučín se radoval počtvrté – 0:4. Hosté radující se na lavičce spolu s trenérem Daňkem již žertovali, že letos pro změnu budou hrát o postup.

V závěru utkání Martin Opic střelou zpoza šestnáctky překonal gólmana hostí a kosmeticky tak snížil stav utkání na 1:4.

Do závěrečného hvizdu sudího se žádná vážnější akce neudála, proto domácí MFK OKD Karviná podlehl Hlučínu vysoko 1:4. Trenér Balcárek však nasadil do zápasu hodně kombinovanou sestavu, ve které se objevili někteří hráči, kteří patřili loni do základní sestavy a k nim nasadil do hry nové hráče a vlastní odchovance.

Navíc odpoledne nastoupí Karviná k dalšímu zápasu v nedalekých Petrovicích, kde se střetnou s nováčkem divize E – Lokomotivou Petrovice, za kterou hraje spousta bývalých hráčů Karviné.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.