Slezské derby se nám v nedělním odpoledni vydařilo. Porazili jsme Opavu a držíme kontakt s čelem tabulky.

Paleček – Hrtánek, Mráz, Bolf, Knötig – Motyčka, Jursa – Bartozel (66. Ciku), Vladavić (16. Mišinský), Bartošák (81. Gonda) – Vrána.
Květoň – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina (84. Neubert) – Partyš, Křeček (79. Wirth), Zapletal, Schaffartzik (46. Ficek) – Radzinevičius, Halaška.
Branky: 20. Bartošák, 26. Jursa
ŽK: Hrtánek, Mišinský – Uvíra, Zapletal, Hrabina
Rozhodčí: Zelinka – Slavík, Vysloužil

Oba celky zahájily zápas odhodlaně a aktivně. První větší šance náležela Karviné, když Bartozel v 10. minutě postupoval sám na brankáře Květoně, avšak nastřelil mu nohy.

Ve 20. minutě už to přišlo. Po rozehrané standardní situaci se balon odrazil k Bartošákovi, ten si jej převzal a technickou ranou našel skulinu ve změti nohou před sebou. Rána zapadla přesně k tyči – 1:0!

Opava se nestačila vzpamatovat a inkasovala znovu. Po Hrtánkově centru odcentroval Bartošák na hlavičku Jursy a ten přidal pojišťující gól – 2:0!

Otřesení hosté mohli vzápětí inkasovat znovu, ale výtečně hrající Jursa nedosáhl na míč pár kroků před bránou.

Opava za stavu 2:0 nic nevzdávala a mohla korigovat, ba i srovnat. Partyš nejprve z přímého kopu orazítkoval tyč Palečkovy svatyně, poté zase ze tří kroků přestřelil hlavou břevno Zapletal.

V závěru poločasu zasáhl dvakrát výtečný Paleček proti Schaffartzikovi v další tutovce hostů!

V poločase si domácí řekli něco k taktice a druhou půli již zvládli v obraně precizněji. Opavu nepustili do vyložené šance.

Jako první si ji připravili sami. Hned v 46. minutě mířil k tyči Knötig, ale gólman Květoň vyškrábl míč na roh.

V 59. minutě mohli hosté korigovat, ale Křeček špatně trefil míč.

Na opačné straně zazvonil výborný Mišinský z přímého kopu rovněž na tyč.

Domácí kontrolovali výsledek a snažili se přikrášlit jej třetí brankou. Jursovu střelu ze 78. minuty vytáhl Květoň na další rohový kop.

V závěru se dostal do šance i střídající Gonda, jeho pokus zblokovali obránci Opavy k Vránovi, který ve výhodné pozici přestřelil bránu!

Karviná zaslouženě vyhrála a oplatila soupeři podzimní porážku 2:3.

„Jsem rád, že jsme navázali na náš výkon i výsledek ze Zlína. Znovu jsme udrželi čisté konto, což je pro posílení sebevědomí mužstva značně důležité. Dařilo se nám i střelecky, byť jsme ještě pár dalších šancí neproměnili. Zapracovat bychom ale měli na herním projevu mužstva, který je v určitých fázích zápasu poněkud hektický. Na to jsme dnes mohli za stavu 2:0 ještě do přestávky doplatit. Soupeř hrál dobře a vytvořil si také brankové příležitosti. Po změně stran už jsme ho k nim nepřipustili a naše výhra je tak zasloužená,“ hodnotil zápas domácí trenér Marek Kalivoda.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.