Generální partner
Světlý režim
11. červenec 2023

V kombinované sestavě remíza 1:1 s Termalicou

Fotbalisté MFK mají za sebou předposlední duel letní přípravy V Goslaw Sport Center v polské Wodzislawi-Slaski remizovali v silně kombinované sestavě 1:1. První poločas odehrál širší kádr áčka, ve druhé půli pak hráči béčka.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS
úterý 11.7.2023
1:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
MFK Karviná
Bartoszek - Cukrowski, Biedrzycki (20. Farbiszewski), Cieśla, Jakubik - Bahonko (46. Nowakowski) Purece, Rep - Fassbender, Poznar, Karasek (46. Wacławek).
I. pol.: Lapeš - Hošek, Kahuan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke. II. pol.: Ulihanes (66. Lapeš) - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian (67. Lyszczarczyk) - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius).
Branky: 65. Polyarus - 28. Franko

Komentář

Většina hráčů užšího kádru kousek za české hranice k přípravnému utkání nevyjela a v domácích podmínkách absolvovala plnohodnotný trénink. Zbytek kádru spolu s hráči béčka si rozdělil po poločase. V tom prvním byla na kopačkách fotbalistů MFK znát nervozita. Úvodních deset minut jasně opanoval polský soupeř, kterému těsně unikl postup do Ekstraklasy. 

Karvinští však několik centrů odvrátili a gólman Lapeš se v bráně rozhodně nenudil. Od patnácté minuty přebral slezský klub iniciativu a k tlaku si pomohl i několika standardními situacemi, které zahrával Filip Antovski. Škoda také například nevyřešeného rychlého protiútoku tři na tři, kdy v rozhodující chvílí míč Davidu Motyčkovi odskočil od kopačky.

Karviná udeřila po akci z 28. minuty, na jejímž začátku byl vyhraný souboj Adelekeho a dobrá práce Viniciuse. Míč pak dostal Matej Franko a na skákavou umístěnou střelu z dvaceti metrů k tyči gólman polského týmu nedosáhl. 

Šest minut před pauzou se zaskvěl skvělým zákrokem Lapeš po odraženém míči z rohového kopu. Střelu zpoza vápna, která mířila do šibenice, vytěsnil nový karvinský gólman na břevno a mimo nebezpečnou zónu. Do druhého poločasu vyběhli hráči B-týmu, kteří se od začátku mnohdy zcela zbytečně dostávali pod tlak polského týmu, který se snažil o vyrovnání.

To se mu podařilo až po dvaceti minutách, kdy po těžké „malé dolů“ gólmanovi přišel mladý tým MFK o míč a rychlou akci dohrál skluzující Poznar před volného Polyaruse a ten měl snadnou práci! V dalších minutách byl rozhodně blíž k vítězství polský celek, ale navrátilec do brány Lapeš, který po inkasovaném gólu vystřídal lehce zraněného Ulihanese, chytil dvě gólovky hráčům Nieciecze a jednou mu pomohla i branková konstrukce.

Zelenočerným nešla upřít snaha, ale bránili se téměř až do konce. Fotbalisté Niecieczy však byli v koncovce nepřesní a zbrklí. Plno zajímavých akcí vůbec nedotáhli do finálního řešení. V závěru si Karvinští pomohli dvěma zajímavými centry a otupili tak závěrečný tlak - výsledek 1:1 se už nezměnil! 

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „V prvních deseti minutách jsme měli ze soupeře šílený respekt, z toho pramenily dva nebo tři náznaky šanci po centrech. Poté jsme už byli lepším týmem na trávníku a zaslouženě vedli po gólu Franka. Do druhé půle nastoupili kluci z béčka, kteří mají za sebou pouhý týden přípravy. Určitě bych na jejich výkonu našel pozitiva a takový zápas byl pro ně obrovská škola – proti takovému těžkému soupeři hráli možná poprvé. Jen mě několikrát zarazilo, jak si to zbytečně komplikovali. Místo jednoduché hry zbytečně něco vymýšleli a polský tým to jednou potrestal a vyrovnal.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo