14. únor 2024

Valentýnský smutek, Karviná-Pardubice 0:3

Karvinští nezískali v domácí dohrávce ani bod, protože zahazovali šance. A v závěru zápasu přišli o Davida Mosese, který byl vyloučen.
středa 14.2.2024
0:3
(0:1)
Městský stadion
Diváci: 1510
FK Pardubice
Holec – Traore, Svozil, Bederka, Fleišman – Boháč, Moses – Memić (46. Iván), Budínský (46. Ezeh), Regáli (68. Ayaosi) – Doležal (61. Adeleke).
Kinský – Surzyn, Halinský, Ortiz, Chlumecký – Kissiedou (61. Icha), Vacek (61. Solil), Hlavatý (80. Černý), Daněk – Brdička (46. Patrák), Zlatohlávek (70. Krobot).
Branky: 24. Daněk, 75. Icha, 76. Provod
ŽK: Bederka, Ezeh, Boháč - Krobot, Icha, Surzyn
ČK: 82. Moses
Rozhodčí: Berka – Vlček, Ratajová

Domácí začali důležitý zápas se třemi změnami v základní sestavě oproti duelu se Spartou ospale. V prvních dvaceti minutách sice moc šancí neměla ani jedna strana, ale hosté byli přesto opticky nebezpečnější a hlavně rychlejší. Jejich aktivita vyústila v důležitý první gól – Hlavatý se Zlatohlávkem si poradili s obranou domácích a druhý jmenovaný přiťukl Kryštofu Daňkovi a ten střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení.

A nemuselo být jen u jednoho gólu, ovšem zakončení Hlavatého skončilo po třiceti minutách pouze v boční síti. Potom se domácí vrátili do hry, převzali iniciativu a vytvořili si šance. Z dálky nebezpečně pálil stoper Bederka, neuspěl ani z hranice vápna kapitán Budínský po několika „zasekávačkách“ a přáno nebylo ani dvakrát Regálimu. V případě pokusů ofenzivních záložníků se dá mluvit o spálených vyložených šancích.

O přestávce domácí realizační tým reagoval na nepříznivý stav dvojím střídáním – v šatně už zůstali Budínský s Memićem, místo nich šli na hřiště Ezeh s Ivánem. Na druhé straně proběhla jedna změna. Vstup do druhé půle měli domácí velice dobrý, bohužel asi ani kdyby hráli do půlnoci, tak gól Pardubicím nevstřelí. Dokonale to ilustrovaly dvě tutovky Luckyho Ezeha.

Nejprve jeho pokus po skákavém balónu Traoreho napálil do horní poloviny brány Kinského, který míč vyrazil nad břevno, a o několik minut později pohrdl tutovkou po krásném vykombinování obrany – Fleišman vybídl Ezeha, ten však střílel pouze doprostřed brány, kam se vrhl i gólman Kinský a střelu neskutečně lapil.

Od té chvíle se začala karta obracet! Patrák se Zlatohlávkem ještě neuspěli, ale Icha krásnou střelou po odraženém rohovém kopu už ano a zvýšil na dvoubrankový náskok pro Východočechy. A aby toho nebylo málo, tak za necelou minutu přidal Krobot po rychlém vysunutí z brejku třetí gól a bylo doslova vymalováno.

Bohužel domácí nedohráli v plném počtu, protože prvním mužem v karvinském dresu, který uviděl červenou kartu, byl David Moses. Zbytek utkání se už dohrál pouze z povinnosti, Karvinští před patnácti stovkami fandů prohráli během čtyř dnů podruhé 0:3!

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Nezvládli jsme duel o „šest bodů“. Měli jsme špatný vstup do utkání, kluci byli svázaní, prohrávali osobní souboje a kupili jsme řadu lehkých ztrát. Vše vyvrcholilo prvním gólem hostů. Potom jsme se dostali zpět do zápasu, neproměnili jsme ale naše šance. Po prostřídání jsme měli další velké šance. Když je nedáte, přijde trest! Po třetím gólu už to skoro bylo na ručník, navíc přišla i červená karta. Těžké, nezvládli jsme to.“

Hostující trenér Radoslav Kováč: „Jsme šťastní, že jsme utkání zvládli a získali strašně důležité tři body.“