Generální partner
Světlý režim
23. září 2012

Velmi důležitá výhra, Karviná-Táborsko 1:0.

Šňůru šesti zápasů bez vítězství konečně prolomili fotbalisté MFK OKD Karviná. V nedělním utkání zdolali po výsledku 1:0 Táborsko a do tabulky si připsali hodně důležité tři body po brance Antonína Presla.
MFK Karviná
neděle 23.9.2012
1:0
(0:0)

Diváci: 1147
FC MAS Táborsko
Rakovan - Cverna O., Mikula, Cverna V., Hoffmann - Ciku, Gonda (87. Hottek), Vaněk, Vladavič - Vrána (77. Juřena), Presl (72. Limanovský).
Fryšták - Kotrba, Mráz, Gallo, Smrek (71. Strnad) - Ciferský - Kočí (71. Džafič), Šimák, Dobal, Jasanský - Mach.
Branka: 56. Presl
ŽK: Vladavič, Gonda, Cverna V. - Dobal
Rozhodčí: Bílek - Mencl, Černý

Komentář

Všechno však mohlo být jinak. Hned v úvodu podklouzl Josef Hoffmann a v obrovské šanci se ocitl hostující Mach. Naštěstí pro domácí stihl levý bek střelu v poslední možné chvíli zablokovat. To bylo během první půlhodiny všechno. Hra se odehrávala především v středu hřiště. Ve 31. minutě se v šanci ocitl Pavel Vrána, ale jeho střela po vybídnutí od Ondřeje Cverny skončila těsně mimo. Chvíli před přestávkou ještě Elvist Ciku nedosáhl na přihrávku Admira Vladaviče, to byla velká šance.

Jedenáct minut po změně stran si mohli diváci po 372 minutách zakřičet gól. Průnik Cikua zužitkoval zblízka do prázdné brány Antonín Presl a poslal domácí do velmi důležitého vedení. To mohl pojistit o chvilku později Vrána, ale jeho hlavička skončila u brankáře Fryštáka. Dvacet minut před koncem sahali hosté po vyrovnání, ale Ciferského dělovka skončila na břevnu.

V závěrečné desetiminutovce Táborsko zvýšilo aktivitu a logicky se hnalo do útoku za vyrovnáním. Sedm minut před koncem ještě Dobal ve slušné příležitosti jen slabě hlavičkuje do náruče Mateje Rakovana. V samotném závěru se ještě dvakrát hnal dopředu Vladavič, ale jeho dvě individuální akce brankou neskončily. Nás tým se i tak raduje ze tří bodů. Zdolal FC MAS Táborsko nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Petr Mašlej: „Velmi důležitá výhra, která nás může posunout dál zejména po psychické stránce. Ta nepříjemná série bez vítězství nám hodně svazovala nohy. Těší mě, že kluci ukázali velkou vůli především v závěru zápasu, kdy nás soupeř přitlačil. Do Opavy určitě pojedeme lépe naladěni, ale nemůžeme mít v naší situaci jiný cíl než zvítězit.

Hostující trenér Luboš Zákostelský: „Zápas jsme si prohráli sami. Bohužel nemáme ani bod za remízu, přestože se v Karviné dalo i vyhrát. Škoda šance Macha z úplného úvodu, kdy šel sám na brankáře. Snažili jsme se v závěru vyrovnat, ale tlak, který jsme na konci vyvinuli, k bodům nestačil."

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo