Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2012

Vítězná derniéra, Karviná-Bohemians 2:0

Za vydatného povzbuzování karvinských fanoušků zvládl domácí celek poslední soutěžní utkání v roce 2012. Střížkovská Bohemka odjela z Karviné s porážkou 0:2.
MFK Karviná
sobota 17.11.2012
2:0
(1:0)

Diváci: 841
Bohemians Praha
Paleček - Cverna O., Hoffmann, Cverna V., Hottek - Limanovský, Vaněk (74. Puškáč), Gonda, Vladavič - Ciku (80. Besta) - Mišinský (82. Vrána).
Winter - Demeter (79. Macháček), Liantsevich (60. Vojta), Nesvadba, Grznár - Penc - Očovan, Špidlen, Grossmann (25. Krystan), Šenkeřík - Kuzmanovič.
Branky: 16. Mišinský, 52. Ciku
ŽK: Ciku - Liantsevich, Nesvadba
Rozhodčí: Orel - Arnošt, Trávníček

Komentář

Bez většího stresu a problémů si Karviná připsala do tabulky tři body a přezimuje na desáté příčce tabulky bez ohledu na výsledky ostatních týmů. O výhře rozhodly góly Vladimíra Mišinského a Elvista Cikua. Bohemka se v průběhu zápasu dostala k ohrožení domácího brankáře Lukáše Palečka možná ve třech případech. Nejnebezpečnější akci si vypracovala deset minut před koncem, ale závar před brankou uklidnil Josef Hoffmann. Domácí defenzivní činnost působila jistě a po dvou zápasech opět neinkasovala.

Domácí tým byl od začátku lepší a příliš toho Bohemians nedovolil. První branka padla už po čtvrthodině, kdy Hottkův trestný kop uklidil hlavou do brány s pomocí tyče Vladimír Mišinský a domácí vedli. Za deset minut se do šance dostal Martin Limanovský, ale svou příležitost neproměnil. Bohemka působila marným dojmem, a když Elvist Ciku přidal v 52. minutě druhý gól po krásném rozebrání hostující obrany třemi karvinskými hráči, bylo takřka jasno.

Pojistku v podobě třetí branky branky mohl přidat po načasované přihrávce Cikua opět Limanovský, ale tomu není souzeno, přestože postupoval sám na brankáře Wintera, ale vystřelil pouze do něj. Největší příležitost měli hosté až deset minut před koncem. centr z levé strany však na zadní tyči odvrátil hlavičkující Josef Hoffmann. Se závěrečným hvizdem se tak mohli hráči společně s fanoušky, kteří vytvořili parádní atmosféru, potěšit a společně se radovat z výhry 2:0, která byla zcela zasloužená.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jan Pánik: „Závěrečný podzimní duel jsme zvládli na výbornou a zaslouženě bereme tři body. Herně jsme měli zápas pod kontrolou. Škoda několika nevyužitých šancí, protože Bohemka měla chvíli před koncem snad jedinou příležitost. Kdyby z ní dala gól, tak to opět bylo drama až do konce. Ale fotbal se hraje na góly, my jsme dali dva a vyhráli. S odstupem času nás strašně mrzí domácí ztráty z předešlých utkání."

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo