1. únor 2019

Vítězná generálka, Karviná-Tychy 4:1

Čtyřmi góly rozhodli Karvinští o své výhře v posledním přípravném utkání. Polský celek korigoval výsledek z penalty.
pátek 1.2.2019
4:1
(2:0)
Městský stadion
Diváci: 0
GKS Tychy
Berkovec (77. Ciupa) – Krivák, Rundić, Záhumenský (64. Djordjević) – Čolić (46. Moravec), Bukata (64. Dramé), Smrž (46. Faško), Budínský (64. Suchan), Guba (64. Galuška) – Ba Loua (64. Lingr), Wágner (64. Kouakou).
Branky: 8. Ba Loua, 9. Smrž, 64. Faško, 71. Rundić - 76. z pen. Grzeszczyk
Rozhodčí: Proske

Solidně zaplněná hlavní tribuna viděla v prvních deseti minutách dva góly. Nejprve Dávid Guba vysunul Adriela Ba Loua a ten nezaváhal. Hned po rozehrání chyboval polský brankář – po jeho špatném odkopu Vojtěch Smrž netradičně levou nohu z hranice šestnáctky napálil míč do sítě. Za devět minut 2:0, skvělý start.

Karvinští si byli vědomi náskoku a nepatrně polevili. Ovšem náskok si bez sebemenších problémů hlídali, polský tým si směrem dopředu takřka nic nevytvořil, akorát po jednom z centrů skončil míč k překvapení brankáře Martina Berkovce na břevně.

V poslední minutě první půle už se radoval z gólu hlavou Tomáš Wágner, jenže mu byl v souboji o míč pískán útočný faul. Do druhého poločasu už nevyběhli Benjamin Čolić a střelec druhého gólu Smrž – místo nich šli na hřiště Jan Moravec s Michalem Faškem.

A právě Michal Faško se zapsal mezi střelce krátce po hodině, když využil výborně kopnuté standardní situace z kopaček Ba Loua a na přední tyči poslal hlavou míč za bezmocného brankáře hostů. To ještě nebylo všechno, protože po další standarde udeřil hlavou stoper Milan Rundić a schylovalo se k debaklu.

Ten mohl nastat, kdyby Ondřej Lingr ve svých dvou čistých tutovkách nezaváhal. Nejprve balón zblízka ideálně netrefil a šest minut před koncem nevyužil výborně načasované přihrávky od Christiana Kouakoua, který rozjel celou akci. Karvinský odchovanec nechal vyniknout gólmana, z následné dorážky Koukanou trefil také pouze brankáře a stínujícího hráče.

To už ale bylo pouze o tři góly, protože ve vápně fauloval Lazar Djordjević a kapitán Grzeszczyk s přehledem proměnil penaltu, kterou Berkovec chytnout prostě nemohl. Karvinští zakončili přípravu čtyři góly do sítě soupeře a vítězně se naladili na jarní start FORTUNA:LIGY.

Trenér Norbert Hrnčár: „I přes vítězství nebylo všechno ideální. Samozřejmě čtyři góly a výhra nás těší, ale stále v naší hře vidím prostor pro zlepšování. Stoprocentně musíme zapracovat na větší agresivitě, nelíbila se mi ani opadlá aktivita po úvodních dvou gólech. Tam musíme být příště údernější. Ale na druhou stranu mě těší pěkné góly a akcí, které jsme předvedli. I konkurence v mužstvu se jeví dobře. Kdo dnes naskočil, byl vidět a vytváří tím tlak na ostatní.“  “