Generální partner
Světlý režim
26. leden 2024

Vítězná konfrontace s brazilským fotbalem, GE Mauáense-Karviná 0:2

Znovu zvítězili a znovu s čistý kontem. Fotbalisté MFK v zápase hraném nakonec na 2x35 minut porazili brazilský celek 2:0 po trefách Ayaosiho s Doležalem po změně stran. V Turecku už svěřenci kouče Jarábka vstřelili ve dvou zápasech čtyři góly a neinkasovali...
Grêmio Esportivo Mauaense
pátek 26.1.2024
0:2
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Lapeš (36. Ciupa) - Boháč (36. Doležal), Bederka (36. Svozil), Kauan Carneiro, Ražnatović (36. Regáli, 47. Ayaosi) - Traore, Žák (36. Budínský) - Kačor, Ayaosi (36. Ezeh), Papalele - Vinicius.
Branky: 50. Ayaosi, 60. Doležal

Komentář

Brazilci měli výborný vstup do zápasu, v dalších minutách se už ale hrál poměrně vyrovnaný fotbal. Blíž ke vstřelení gólu Karvinští, ale Dominik Žák trefil tyč a z třicetimetrového sóla Papaleleho nebylo ve výsledku nic. Soupeř si v první půli nic nebezpečného nevytvořil.

Po změně stran začaly padat góly a k radosti hráčů MFK do sítě jihoamerického klubu. Střídající Lukáš Budínský přesným pasem vybídl ke sprintu na levé straně Viniciuse, který přes bránícího protihráče odcentroval do „ohně“. Po nedorozumění gólmana se stoperem, který míč odvrátil pouze na hranici šestnáctky, se míče zmocnil Emmanuel Ayaosi a střelou k tyči otevřel skóre.

Karvinští ustáli několik brejkových situací soupeře, který měl i jednu gólovku. V čisté šanci se však skvěle ukázal brankář Jiří Ciupa! Deset minut před koncem potvrdil střeleckou formu Martin Doležal, když stál přesně tam, kde měl stát. Papalele na levé straně několikrát vymíchal obránce soupeře a odcentroval právě na Doležala. Ovšem u míče byl dřív hráč soupeře, který jej však posunul na Pavla Kačora – toho však v jasné šanci zblízka vychytal brazilský gólman, míč se ale odrazil přesně k Doležalovi, který jej hlavou vrátil do sítě!

Fotbalisté Karviné tak v Turecku znovu vyhráli 2:0 a už v sobotu zakončí soustředění posledním třetím zápasem. V neděli brzy ráno pak odletí domů.


Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Nebyl to vůbec špatný zápas a jsem rád, že jsme ho mohli odehrát. Soupeř byl výborně technicky vybavený. Navíc byl i dynamický. První půle byla vyrovnaná, ve druhé jsme byli lepší, byť jsme ustáli nějaké brejkové příležitosti. Sami jsme dvakrát udeřili, znovu se prosadil Martin Doležal. Dobrý zápas odehrál Pavel Kačor.“   

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo