Generální partner
Světlý režim
26. březen 2021

Vítězná páteční příprava, Podbeskidzie BB-Karviná 0:1

Fotbalisté MFK s novým koučem Jozefem Weberem vycestovali v pátek do Polska, kde se dopoledne v Goslaw Sport Center (Wodzislaw_Slaski) utkali s týmem Ekstraklasy TS Podbeskidzie Bielsko-Biala. Zápas nabídl jeden gól, který dal Lukáš Bartošák!
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
pátek 26.3.2021
0:1
(0:1)
Goslaw Sport Center
Diváci: 0
MFK Karviná
Ciupa (Neuman) - Haša, Janečka, Smékal, Herc, Qose, Leonardo Pereira, Jean Mangabeira, Bartošák, Holzer, Bielan, Šindelář, Mazáň, Mikuš, Čmelík, Smrž.
Branka: 16. Bartošák

Komentář

Známé tváře v dresu soupeře (Milan Rundić, Gergö Kocsis či Marco Túlio) nastoupily do utkání proti MFK. Bývalý hráč Teplic, fanoušky dobře známý Jakub Hora, zůstal pouze v civilu. Na kvalitně připraveném trávníku za příjemného jarního počasí to byl boj, který nakonec rozhodl jediný gól zkraje utkání. 

Karvinští začali výborně, během prvních deseti minut měl dvě šance Kristi Qose, kterého však v obou případech vychytal gólman polského týmu. V šestnácté minutě udeřilo, střelu Lukáše Bartošáka tečoval jeden z hráčů soupeře tak, že gólman byl bezmocný. 

Polský tým hrozil výhradně z dálky a z centrovaných míčů – se vším si Jiří Ciupa poradil včetně zakryté pumelice, kterou viděl až na poslední chvíli.

Druhý poločas patřil opticky Podbeskidzie, ale že by hráči tohoto klubu měli nějakou vyloženou tutovou šanci? To zase ne. Karvinští se sice už hůře prosazovali směrem do ofenzivy, ale vítězství si nakonec nenechali vzít. 


Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Byl to pro nás poznávací zápas, chtěl jsem vidět ty hráče, které jsem měl k dispozici. Každopádně výhra nás těší, fotbal přeci hrajeme pro to, abychom vyhrávali.“

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo