Generální partner
Světlý režim
29. květen 2010

Vítězství katapultovalo Karvinou do středu tabulky

Tradice byla porušena. Třinčané na svém hřišti padli a jako první porušili pravidlo, že v derby vítězí domácí tým. Naopak karvinští se výhrou dostali do středu tabulky.
FK Fotbal Třinec
sobota 29.5.2010
1:3
(0:2)

Diváci: 640
MFK Karviná
Bruk - Lisický, Hupka, Martinčík, Byrtus (76. Joukl) - Malíř, Ceplák, Maroši (46. Hanus), Eismann - Szmek, Doležal (46. Onuchukwu)
Kučera - Hoffmann, Suchý (46. Štajer), Buryán, Ciku (71. Slončík) - Jursa, Kostoláni, Pavlík, Milosavljev - Mišinský (84. Pontus), Opic
Branky: 63. Hanus - 29. a 66. Mišinský, 41. Milosavljev
ŽK: Ceplák - Ciku
Rozhodčí: Nenadál - Vysloužil, Nádvorník

Komentář

Úvodní minuty slezského derby se nesly ve znamení oťukávání. Na úvodní šanci si museli diváci počkat až do desáté minuty, kdy se pokoušel prosadit třinecký Doležal. Leč jeho pokus skončil nezdarem.

O několik chvil později mohl karvinské fanoušky rozjásat srbsko – albánský tandem Milosavljev – Ciku. Prvně jmenovaný zacentroval a Ciku z první vypálil. Gólman Bruk byl však na svém místě.

Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale akce většinou končili před pokutovým územím. To platilo jenom do dvacáté deváté minuty. Po rohovém kopu se míč dostal k Mišinskému a ten se po dlouhé době trefil mezi tři tyče – 0:1.

Vstřelený gól probudil hostující tým k větší iniciativě. Nejprve chtěl Jursa vybídnout ke skórování Mišinského, a po něm to Kostoláni přehnal s razancí, kdy centr skončil daleko v zámezí. I proto svítilo na tabuli jenom jednobrankové vedení Karviné.

Ve 40. minutě zelenobílé řádně vylekal Szmek, jenž pořádně protáhnul Kučeru. Naštěstí pro hráče MFK OKD nedokázal poslat míč do branky. Co se nepovedlo jemu, podařilo se Milosavljevovi. „Robben“ technickou střelou zpoza obránce poslal Karvinou do dvoubrankového vedení – 0:2.

Na nepříznivé skóre zareagoval kouč „bílého baletu“ změnou dvou hráčů. Ale ani jim se nedařilo vymyslet účinný recept na pozornou obranu MFK. Naopak to mohli být karvinští, kteří vstřelí gól. Ale Kostolániho bombu kryl robinsonádou Bruk.

Červenobílí se přeci jenom dočkali. Rohový kop karvinská obrana zblokovala, jenomže míč doputoval k Hanusovi, který z dvaceti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2.

Radost domácích vydržela jen tři minuty. Přesnou střelou do vinklu se prezentoval Mišinský a dal zapomenout na své střelecké trápení – 1:3.

Tým z Podbeskydí se pokoušel udělat něco s výsledkem. Ale ani černá perla Onuchukwe, a ani Hanus se mezi střelce nezapsali. Proto mohla Karviná slavit vítězství 1:3.

V posledním utkání se na domácím hřišti utkáme s Čáslaví. Tento duel bude pikantní v tom, že můžeme Zenit za určitých okolností poslat do České fotbalové ligy.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo