Generální partner
Světlý režim
23. červen 2023

Vítězství po slušném výkonu, Karviná-Podbrezová 3:2

Vstup do letní přípravy svěřencům Tomáše Hejduška vyšel. Ve Stonavě porazili čtvrtý tým slovenské nejvyšší soutěže Podbrezovou 3:2, když otočili z 1:2 v závěru první půle. Střelecky se prosadili Ezeh, Rezek a Moses.
MFK Karviná
pátek 23.6.2023
3:2
(3:2)
Stonava
Diváci: 0
FK Železiarne Podbrezová
I. poločas: Ciupa - Hošek, Bederka, Žídek, Galus - Moses, Boháč - Rezek, Bartl, Antovski - Ezeh. II. poločas: Mrózek - Hošek (61. Mikuš), Krčík, Kauan, Galus (61. Motyčka) - Žák, Traore - Memić, Málek, Papalele - Vinicius.
Branky: 11. Ezeh, 44. Rezek, 45. Moses - 9. Galčík, 17. Paraj

Komentář

Utkání dvou prvoligových týmů ve Stonavě? To v hornické obci nepamatují minimálně 80 let. Karvinští od začátku působili utahaným dojmem, prali se s únavou z náročného prvního týdne přípravy. Naopak soupeř byl evidentně živější. Do karet mu navíc nahrály dvě individuální chybě fotbalistů MFK, které dokázal potrestat.

Na první inkasovaný gól však domácí výborně zareagovali, trefil se zblízka pod břevno Lucky Ezeh, kterému přiťukl míč Daniel Bartl. Poté Karvinští vyrobili další chybu a soupeř trestal tečovanou střelou z dálky. V dalším průběhu měl slovenský tým pod taktovkou českého trenéra Romana Skuhravého další tutovku. 

Prvoligový nováček zápas otočil na konci prvního dějství – během dvou minut se po individuálních akcích trefili Jakub Rezek (po dobrém presinku) a David Moses, který zachytil chybou rozehrávku, zbavil se tři protihráčů i gólmana a uklízel do prázdné brány. 

Druhý poločas už byl jiný. Hráči MFK byli daleko živější než soupeř, který také o přestávce prostřídal. Diváci ve Stonavě se i přes dvě nebo tři tutovky hráčů Karviné už dalšího gólu nedočkali. Viděli však pět gólů a vítězství MFK Karviná po slušném výkonu celého týmu.  


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Máme na čem stavět a to je pozitivní. Potkali jsme se s velmi dobrým soupeřem. Přestože jsme první půli vyhráli, tak bylo vidět, že jsme utahaní. Podbrezová také měla více příležitostí. Ve druhé půli jsme byli lepší my a je škoda, že jsme utkání nerozhodli dřív. Musíme zapracovat na obranné fázi, protože si to komplikujeme. Soupeř měl v první půli čtyři šance. Po změně stran jsme to zjednodušili a hned to bylo znát.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo