Generální partner
Světlý režim
6. září 2009

Vydřené vítězství. MFK OKD Karviná – FC Hlučín 2:0

Na dvě povedené utkání (doma se Zlínem a v Jihlavě) nedokázal Hlučín navázat a podlehl domácímu MFK 2:0. Přesto byl karvinským více než vyrovnaným soupeřem a hodně zelenobílým zatápěl.
MFK Karviná
neděle 6.9.2009
2:0
(2:0)

Diváci: 3164
FC Hlučín
Kafka – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Pavlík – Jursa, Ficek, Tchami (66. Milosavljev) – Mišinský (27. Juroszek), Opic (86. Pontus)
Kosmál – Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Juřátek – Žižka (57. Zelinka), Hrtánek, Javorek (78. Honka), Dobeš – Prokeš, Sokol
Branky: 31. z pen. Opic, 42. Pavlík
ŽK: Pavlík, Staš, Opic, Hoffmann - Švrček, Dobeš, Bogdaň, Zelinka
Rozhodčí: Drábek – Hojsík, Novák

Komentář

Úvodní minuty regionálního derby se hrály ve vlažném tempu. V sedmé minutě zacentroval do pokutového území Žižka a Prokešova hlavička skončila metr nad bránou. Tato šance probudila oba týmy z letargie a konečně se začal hrát fotbal.

Neuběhly ani tři minuty a do další šance se opět překvapivě probojovali hosté. Agilní Prokeš hlavičkoval a Kafka na brankové čáře zabránil jistému gólu.

Teprve po těchto příležitostech Hlučína dali o sobě vědět i hráči MFK. Nejprve Mišinský, ale jeho pokusu chyběla přesnost a razance. A přečíslení 4:3 špatně vyřešil Tchami, který vzal na sebe zodpovědnost a pokusil se tvrdou ránou překvapit gólmana Kosmála. Ten si však se střelou doprostřed věděl rady.

Třetí příležitost Karviné během tří minut měl Mišinský. Narážečkou se zbavil hlučínského zadáka, ale chyběl mu půlkrok k zakončení – Kosmál mu rychlým vyběhnutím sebral míč z kopaček.

V polovině poločasu prošel mezi dvěmi obránci Opic a Švrček ho zezadu fauloval, za což si vysloužil žlutou kartu. Následný přímák Opice skončil na zdi soupeře. Nutno ovšem podotknout, že rozhodčí postavil zeď ve vzdálenosti šesti metrů místo obligátních devíti metrů.

30. minuta přinesla první gól utkání. Hráč Hlučína nastřelil ve svém pokutovém území ruku spoluhráče a hlavní arbitr Drábek ukázal na penaltový puntík. Míč si na značku postavil kanonýr Martin Opic a Kosmál plachtil opačným směrem než balón – 1:0.

Zvýšit stav utkání mohl Buryán. Naskočil si nejvýše na Hoffmannův přímý kop a Kosmál měl co dělat, aby zkrotil neposlušný míč.

Na druhé straně si zahrál na gólmana Marcel Pavlík a z prázdné brány vyhlavičkoval pokus Prokeše.

Ve 38. minutě se Kafka jen podíval za Dobešovou tečí, která jen těsně minula domácí bránu.

Parádní moment přišel těsně před přestávkou. Z třiadvaceti metrů se opřel do rány Pavlík a jeho výstavní trefa proletěla kolem Kosmála a vymetla růžek hlučínské svatyně – 2:0.

Po změně stran mohla Karviná přidat třetí pojistku. Ficek se řítil na hlučínského brankáře a Bogdaň musel zatáhnout za záchrannou brzdu, což ocenil sudí žlutou kartou. Přímý kop Opice jen těsně minul svůj cíl.

V 67. minutě vysunul Opic po křídle Milosavljeva, ten však v nadějné pozici nezamířil přesně.

Od té doby hrál Hlučín vabank. Otevřenou obranu domácí přečíslovali, ale nepřesné řešení těchto situací připravilo Karvinou o další góly v soupeřově síti.

Přestože si hosté vytvořili více šancí a herně nepropadli, na MFK to ovšem nestačilo. Ti z minima vytěžili maximum a připsali si další důležité body.

Nyní čekají náš tým dva venkovní zápasy. Nejprve zajíždíme na horkou půdu Jihlavy. Utkání se odehraje v pátek 11. září od 19 hodin. Poté zavítáme na hřiště nováčka z Vlašimi. Tento duel bude sehrán v sobotu 19.9. od 16:30 hodin. Karviná se na svém hřišti představí až 23. září, kdy ve třetím kole Ondrášovky cupu hostí celek Brna. O tomto atraktivním zápase Vás budeme v dostatečném předstihu informovat.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo