Generální partner
Světlý režim
8. únor 2014

Výhra bez větších problémů, Karviná – Kluczbork 4:1

V předposledním zápase před odjezdem na slovenské herní soustředění si Karvinští bez větších problémů poradili s polským týmem MKS Kluczbork 4:1. Všechny góly padly už v první půli. Dvě branky vstřelil Ondřej Cverna.
MFK Karviná
sobota 8.2.2014
4:1
(4:1)
UT Kovona
Diváci: 0
MKS Kluczbork
Lipčák - Cverna V., Knötig, Ciku (46. Fiala), Vaněk (46. Svatonský), Kurušta, Diaby, Eismann (46. Juřena), Cverna O., Mikula (46. Jovanovič), Gonda (46. Puškáč).
Kowalik - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Uszalewski, Kwaśniewski, Śłiwa, Niziołek, Arian, Nowosielski, Giel. (střídali: Wnuk, Kojder, Bzdęga)
Branky: 13. a 26. Cverna O., 23. Kurušta, 27. vlastní - 33. Gierak
ŽK: Kurušta (KAR.)
Rozhodčí: Handlíř

Komentář

První minuty ani zdaleka nenaznačovaly tak jasný výsledek. V první desetiminutovce hosté kousali a měli dvě šance, z toho jednu stoprocentní. Chybující obraně však pomohl vynikajícím zákrokem brankář Martin Lipčák. „Začátek nebyl ideální. Udělali jsme tam pár chyb, které však soupeř nepotrestal. Je to pro nás varování,“ prohlásil trenér Josef Mazura. Poté už začaly padat góly. Nejprve centr Tomáše Knötiga zužitkoval včasným naběhnutím a dorážkou ze skluzu Ondřej Cverna. Za deset minut zvýšil na dvougólový rozdíl osamocený a přesně mířící Lukáš Kurušta.

Tři minuty po druhé brance se znovu dočkal Ondřej Cverna, jemuž míč na hlavu přesně posadil Pavel Eismann. Takřka ihned po rozehrání to s Kluczborkem vypadalo velmi bledě, protože si soupeř dal vlastní gól, kterému hodně pomohl Elvist Ciku, který hledal lépe postaveného Karima Diabyho, ale jeden z obránců si míč nešťastně srazil do sítě. Ve 33. minutě se dočkali také hosté, kdy se po rohovém kopu prosadil Gierak a překonal Lipčáka.

V závěru poločasu se ocitl v zajímavé příležitosti Kurušta, ale místo individuálního zakončení volil těžkou přihrávku na Eismanna s Diabym. Do druhého poločasu trenér Mazura poslal pět čerstvých hráčů a zajímavé okamžiky opadly. Především gólman Lipčák byl takřka bez práce. Na druhé straně zahrozil dvacet minut před koncem Diaby, kterému jeho hlavičkový pokus z malého vápna na brankové čáře chytil soupeřův gólman.

Poslední zajímavá akce se zrodila v 85. minutě, kdy to technickým zakončením po rychlé akci zkoušel znovu Kurušta, ale míč brankáře ani neohrozil. „Mohu být spokojený s útočnou fází. Především v první půli jsme si dokázali vytvořit několik šancí a hned čtyři se nám podařilo proměnit. S tím jsem spokojený,“ řekl karvinský trenér a dodal. „Musíme ještě stále pracovat na obranných standardkách, protože z nich stále dostáváme góly“.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo