31. květen 2015

Výhra v Mostu a posun na konečné sedmé místo!

Karvinští fotbalisté zvládli poslední ligový duel, když díky gólu Lubomíra Urgely vyhráli hornické derby na stadionu Josefa Masopusta 1:0. Zároveň třemi body dorovnali historické bodové maximum ze sezóny 2010/2011. V konečné tabulce ale stačí 46 bodů jen na sedmé místo.
FK Baník Most
neděle 31.5.2015
0:1
(0:0)
Stadion Josefa Masopusta
Diváci: 308
Šíla – Řehák, Běloušek, Šural, Chábera – Veselinovič (10. Schön), Fall, Procházka Jan, Koudelka (85. Sulovský) – Kurtaj, Procházka Jiří.
Pindroch - Růžička, Kubista, Jovanović, Eismann (85. Cverna) - Janíček - Juřena, Daníček, Glaser (68. Panák), Knötig (55. Puchel) - Urgela.
Branka: 52. Urgela
ŽK: Šural, Koudelka (oba MOST)
Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Pilný

Trenérský štáb se na stadionu Josefa Masopusta vytasil se zajímavou změnou v sestavě. Premiéru v základní sestavě MFK OKD si odbyl, nedaleko svého rodného města Žatce, záložník Petr Glaser. Hráč, jenž do Karviné přišel už před touto sezónou, se ale dlouho léčil ze zranění. Karvinští měli celý zápas územní převahu, kterou však přetavili pouze v jediný gól, a tak se až do závěrečného hvizdu museli strachovat o tříbodový zisk.

Samotný zápas začal smutně pro domácího Veselinoviče, který musel už po deseti minutách kvůli zranění vystřídat. Aktivnější hosté se radovali už po čtyřiadvaceti minutách, jenže pro ofsajd gól z kopačky Daníčka neplatil. Kolem třicáté minuty uzamkli Karvinští domácí borce v jejich šestnáctce, ale ani po sérii několika rohových kopů se skóre nezměnilo.

Druhý poločas se nesl v obdobném duchu, jen s tím rozdílem, že padl konečně gól a jedinou vážnou domácí šanci zahodil Jiří Procházka. Ve dvaapadesáté minutě přišel jediný gólový okamžik - k odraženému míči se dostal Lubomír Urgela a pod padajícím domácím gólmanem otevřel skóre. Za sedm minut mohl vyrovnat už zmíněný Procházka, ale z malého vápna nepochopitelně přestřelil. Krátce na to zazdil tutovici i střídající Puchel, který napálil míč jen do brankáře Mostu a ten jej vytěsnil na tyč.

V závěrečné desetiminutovce mohli pojistit vedení střelec Urgela nebo znovu Puchel – oba bohužel úspěšní nebyli. I přesto Karvinští dovedli zápas do vítězného konce, navíc s nulou vzadu, což jistě potěšilo gólmana Pindrocha. Ten tak sezónu zakončil s pěti čistými konty. Lubomír Urgela se navíc dělí s dalšími dvěma hráči o druhé místo v pořadí kanonýrů – zaznamenal 12 gólů.

Karvinští nakonec obsadili konečné sedmé místo a mohou jen litovat některých zbytečných ztrát, které je stály mnohem lepší umístění. Pokud by získali o tři body více, mohli být pátí – jenže nejsou. To domácí tým dopadl mnohem hůř, jelikož skončil na 15. místě, tak se s Fotbalovou národní ligou minimálně na rok loučí.

Hostující trenér Jozef Weber: „Výhrou v posledním zápase jsme si malinko spravili chuť, ale o to víc nás může mrzet ztráta s Ústím, protože mít o tři body víc, tak jsme pátí. V zápase se projevila naše slabina, která nás provázela celým jarem – dohrávání situací do gólové podoby. Především ve druhé půli jsme měli plno brejkových možností k navýšení skóre. Kromě vítězství mě ještě potěšil výkon navrátilce po zranění Petra Glasera, který potvrdil fotbalovost a myšlenku ve hře.“