21. srpen 2010

Vysoká prohra s Vlašimí

Velkou blamáží skončilo utkání karvinských fotbalistů ve Vlašimi. Debakl tak pokazil příznivý dojem z předchozích tří utkání.
FC Sellier & Bellot Vlašim
sobota 21.8.2010
4:1
(2:1)

Diváci: 822
Toma - Broschinský, Krmpotič, Nešpor, Schuster - Kotyza (66. Průcha), Jungr, Droppa, Vebr - Bukač (56. Süsser), Strnad (89. Petr)
Kafka - Hoffman, Mihálik, Štajer, Tchuř (46. Suchý) - Gonda, Ficek (72. Jursa), Motyčka, Slončík (58. Gottwald), Milosavljev - Mišinský.
Branky: 7., 12., 63. Strnad, 55. Jungr – 40. Ficek
Rozhodčí: Býma - Lakomý, Vnuk

Zatímco v Hlučíně nám skvěle vyšel úvod utkání, kdy jsme po sedmi minutách vedli 0:2, ve Vlašimi tomu bylo opačně.

První varování přišlo již ve třetí minutě, kdy se nejlepší hráč na hřišti Miroslav Strnad hnal na Kafku. Naštěstí byl náš gólman u míče rychleji než domácí útočník a zažehnal nebezpečí.

Jenže co se nepovedlo ve třetí minutě, podařilo se v sedmé. Rychlonohý Strnad utekl zadákům a tentokrát byl již úspěšný – 1:0.

V desáté minutě mohlo být srovnáno. Nejprve vlašimští faulovali Gondu a z následného přímého kopu Slončík orazítkoval tyč.

Aby smůly nebylo málo, hned vzápětí zvýšili domácí svůj náskok. A opět byl u toho Strnad. I tentokrát nasadil k zběsilému úprku a Kafka podruhé lovil míč ze sítě – 2:0.

Ve čtrnácté minutě se pokoušel hlavou zakončit Slončík, ale gólman Toma byl na svém místě. To samé se dá říci i o Kafkovi, který na poslední chvíli hasil šanci Jungra. Poté přišly zahozené příležitosti Gondy a Strnada. Prvně jmenovaný spálil stoprocentní šanci, když zcela nepochopitelně pálil vysoko nad. A Strnad byl u míče o chvíli později než Kafka.

Těsně před poločasovou přestávkou přišlo snížení stavu zásluhou Ondry Ficka. Ten si narazil s Mišinským a chladnokrevně zakončil – 2:1.

Karvinské naděje na přijatelný výsledek začaly vyhasínat v 55. minutě, kdy si do šestnáctky naběhl Jungr a přesnou střelou k tyči rozjásal domácí diváky – 3:1.

O osm minut později se před Kafkou objevil zcela osamocený Strnad a hattrick byl na světě – 4:1.

S nepříznivým výsledkem se něco pokoušeli udělat Milosavljev s Jursou, ale na dobře chytajícího Tomu nedokázali vyzrát.

Proto se na předhůří Českomoravské vysočiny zrodil pro Karvinou krutý výsledek. Ovšem zcela zasloužený.

Nezbývá než věřit, že nepříznivý dojem napraví naši hráči v neděli 29. srpna, kdy od 16:00 hodin hostí na Městském stadionu v Karviné – Ráji exligové Kladno.

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.