14. březen 2015

Z 0:2 na 2:2! Karviná remizovala s Táborskem

Pohledný a útočný zápas byl k vidění mezi Karvinou a Táborskem. Domácí dokázali smazat dvoubrankové manko a sahali i po výhře. Ale nepovedlo se, a tak atraktivní utkání vítěze nepoznalo.
sobota 14.3.2015
2:2
(0:1)

Diváci: 0
FC Silon Táborsko
Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann - Tarczal (58. Kubista), Daníček - Hatok (71. Komenda), Budínský, Zelený (25. Puchel) - Urgela.
Toma – Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak – Šiml (89. Hric) – Surynek (63. Presl), Traore, Džafić, Javorek – Strnad (81. Musiol).
Branky: 61. Budínský, 75. Komenda - 41. Strnad, 46. Javorek
ŽK: Kubista - Traore, Toma
Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Vaňkát

Domácí kouč udělal oproti remízovému utkání v Kolíně jedinou změnu – do sestavy se vrátil uzdravený stoper Jan Trousil. Od úvodních minut se bylo na co koukat. První velkou příležitost spálil Vlastimil Daníček, kterého v osmé minutě vychytal gólman Toma. Za dalších deset minut měl na hlavě gól Urgela, ale táborský gólman se opět vyznamenal. To na druhé straně Martin Lipčák mnoho práce neměl.

Ve 25. minutě přišla první nepříjemnost. Jaroslav Zelený špatně došlápl a musel jít střídat s podezřením na výron v kotníku. Jeho místo zaujal mladík Erik Puchel. Druhá nepříjemnost přišla čtyři minuty před přestávkou, když Sladký zakombinoval s Traktem, střelu Javorka gólman Lipčák pouze vyrazil k volnému Strnadovi a ten se v takových okamžicích nemýlí - 0:1. A třetí pohroma přišla ihned po začátku druhého poločasu, když Javorek potrestal chybu domácích a střelou z malého vápna skóroval – 0:2.

V tu chvíli by si na domácí nikdo nevsadil. Ti se však nevzdali a dřeli dál. Za minutu hlavičkoval nebezpečně Trousil a o chvíli později to zkoušel z dálky Urgela, který hodně vylekal táborskou jedničku mezi tyčemi. Kontaktní gól přišel po hodině hry – Budínský v jasné pozici přesně nezamířil, ale k odraženému míči se z druhé vlny dostal Urgela a jeho střelu právě Budínský tečoval přesně do sítě - 1:2. Od té chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.

O sedm minut později řádně protáhl Tomu znovu aktivní Urgela, ale v tomto zápase mu nebylo souzeno vstřelit gól. Po sedmdesáti minutách střídal Hatok novice Komendu a tento tah trenéru Weberovi dokonale vyšel. V 75. minutě totiž Puchel posadil míč právě na hlavu Komendy a ten vyrovnal – 2:2. Karvinští byli i nadále aktivní a od snového obratu nebylo vůbec daleko. Bohužel tomu vždy kousíček chyběl. Navíc klidně mohla být odpískaná penalta po faulu na Budínského, ale píšťalka sudího Berky zůstala němá.

Ani v pětiminutovém nastavení se domácím nepodařilo přidat kýžený třetí gól, a tak podruhé na jaře remizovali - z obou stran ve velmi pohledném utkání s Táborskem 2:2. Oba kluby si tak do tabulky připsaly po bodu, který toho však příliš neřeší.

Domácí trenér Jozef Weber: „Avizoval jsem útočnou podívanou a to se do puntíku potvrdilo. Ale dohánět proti Táborsku dvoubrankové manko je příliš silné sousto. V první půli byl soupeř fotbalovější, ale víc nebezpečných situací jsme měli my. Bohužel inkasovali jsme po první střele Táborska na bránu. Druhá půle byla přesně taková, jak jsme si představovali, že budeme hrát celý zápas. Musím vyzdvihnout morálku našich hráčů, že to za stavu 0:2 nezabalili a podařilo se jim vyrovnat. Nechybělo také mnoho a mohli jsme i vyhrát. Za zlomový moment považuji druhý gól Táborska ihned po zahájení druhé půle.“

Hostující trenér Radim Nečas: „Mám rozporuplné pocity. Bod je sice dobrý, ale dvougólové vedení ze začátku druhé půle jsme už měli udržet a udělat pro to maximum, což se bohužel nestalo. Po naší druhé brance domácí zjednodušili hru a hrozili ze standardních situací, které mají opravdu výborné."