Generální partner
Světlý režim
20. únor 2016

Zasloužené dvougólové vítězství na Slovensku

Karvinští pokazili Skalici její generálku před startem Fortuna ligy a vyhráli v Kopčanech po gólech Zbyňka Pospěcha a Václava Juřeny 2:0.
MFK Skalica
sobota 20.2.2016
0:2
(0:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Krnáč - Vrablec, Majerník (46. Dobrotka), Hudák, Záhumenský (46. Hlavatovič) - Švrček (46. Čermák), Ikenna (70. Neoveský), Šebesta (60. Ulrich), Vaško (46. Hlinka) - Piroska, Masaryk (46. Jakubek).
Pindroch - Janečka, Sedlák, Hošek, Eismann - Šisler - Moravec (60. Fiala), Budínský, Duda (46. Glaser), Puri (70. Juřena) - Pospěch (60. Urgela).
Branky: 27. Pospěch, 76. Juřena

Komentář

Karvinští byli po celý zápas kromě prvních deseti minut lepší, dobře a rychle kombinovali a vytvářeli si šance. Po hezkém dlouhém míči Šislera předložil Moravec míč před prázdnou bránu Zbyňku Pospěchovi a ten už měl snadný úkol – Karviná od 27. minuty vedla 1:0.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Několik slibných akcí překazily sporně odmávané ofsajdy, ale i přesto se karvinští hráči dostávali do brankových příležitostí. Proměnili však už jen jednu - střídající Václav Juřena vystihl v 76. minutě špatnou rozehrávku slovenského týmu, obstřelil brankáře a zvýšil na 2:0.

Asistent trenéra Josef Mucha byl po utkání spokojený. „Hra byla v pořádku, odehráli jsme asi nejlepší utkání během celé zimy na velmi dobrém trávníku. Skalica na nás během prvních deseti minut vletěla s elánem, pak už jsme hru kontrolovali a byli lepší. Navíc bylo vidět, že jsme oproti předchozím zápasům víc odpočinutí. Na hřišti to bylo markantní,“ pochvaloval si Mucha.

Letošní herní soustředění tak dopadlo, soudě dle výsledků, na výbornou. Dvě vítězství na přírodním trávníku, čtyři vstřelené góly a pouze jeden obdržený značí, že se dva týdny před ostrým startem všechno daří správně ladit - na doladění pak zbývá ještě pár dnů.


Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo