Závěrečná půlhodina jako z pohádky, Sokolov-Karviná 1:3

31.05.2014 | redakce

Závěrečná půlhodina jako z pohádky, Sokolov-Karviná 1:3 Parádní a nečekaný výsledek se urodil na západě Čech. Karvinští totiž vyhráli v Sokolově zcela zaslouženě díky vynikající závěrečné půlhodině. Během zápasu došlo i na dvě jubilea. Matěj Fiala vstřelil svůj desátý gól v sezóně a naopak Erik Puchel se blýskl vůbec prvním gólem v dresu áčka.

29.kolo, sobota 31.5.2014
Baník Sokolov - MFK Karviná  1:3  (0:0)
Branky: 65. Hofmann – 73. Fiala, 83. Holek, 90. Puchel
ŽK: Blažek, Ivasko - Gonda, Vaněk
Rozhodčí: Julínek – Paták, Machálek
Baník Sokolov: Dvořák – Blažek (86. Hruška), Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Ivasko – Machek (86. Kobylík), Šamánek (64. Vaněček), Glaser – Kuzmanović
MFK Karviná: Pindroch – Cverna O., Jovanović, Cverna V., Eismann – Vaněk, Gonda (89. Svatonský) – Fiala, Hottek (72. Puchel), Juřena – Halaška (82. Holek).
Počet diváků: 586

Opět po pěti zápasech se mohli Karvinští radovat ze zisku tří bodů. Konečně také přežili na hřišti soupeře první pětiminutovku bez úhony, i když hned v první minutě pálil těsně vedle Kuzmanovič. Domácí byli od začátku aktivnější a vytvořili si také dvě velké šance, ale obě perfektně zlikvidoval Branislav Pindroch. Především zákrok zblízka proti Čadovi byl luxusní. Poté však už přebrali iniciativu hosté. Ale hlavou Halaška a ani v samotném závěru prvního poločasu Hottek své velké příležitosti nevyužili.

Druhý poločas začali Karvinští aktivněji, ale do vedení šli domácí. Stejně jako na podzim se prosadil Stanislav Hofmann – nikoliv však z penalty, ale přesnou hlavičkou, na kterou gólman Pindroch neměl šanci dosáhnout. Domácí se však neradovali dlouho. Přesně za osm minut se po desáté v sezóně trefil Matěj Fiala. Nenápadná střela z dvaceti metrů zapadla s pomocí tyče přesně za záda Dvořáka.

Domácí si mohli vzít vedení zpět díky Glaserovi, ale jeho rána naštěstí proletěla těsně nad břevnem. Za dvě minutky vyšel trenéru Mazurovi tah se střídáním. Halašku nahradil Martin Holek, který si okamžitě ve vápně naskočil na centr z levé strany a nedal domácímu gólmanovi šanci zasáhnout!

Takový vývoj domácími hráči hodně otřásl a nic světoborného už v závěrečných osmi minutách i s nastavením nevymysleli. Naopak hosté udeřili ještě jednou. Svůj premiérový gól v dresu áčka vstřelil po brejku a následném hezkém zakončení Erik Puchel. Karviná tak veze ze Sokolova obrovsky cenné tři body, které znamenají před posledním kolem proti Varnsdorfu reálný útok na konečnou šestou pozici. Stačí jediné – porazit ve středu Varnsdorf!

Domácí trenér Aleš Jindra: „Věděli jsme o kvalitě Karviné, ale i o tom, že přijede v malinko kombinované sestavě hlavně v obraně. Konečný výsledek je určitě zklamáním. Po našem vedoucím gólu jsme přestali hrát a za vůbec klíčový okamžik považuji vyrovnávací gól. Závěr utkání nám už hrubě nevyšel."

Hostující trenér Josef Mazura: „Jsme velmi spokojení. Kluci hráli velmi dobře, zápas odbojovali. Střed hřiště fungoval a obrana v čele s Braněm Pindrochem také. Sice jsme po přestávce jako první inkasovali, ale v závěrečné půlhodině jsme ukázali sílu a třemi góly utkání otočili. Ve středu se s Varnsdorfem porveme v přímém souboji o šesté místo. Je dobře, že i v posledním utkání sezóny bude o co hrát. Chceme uspět a skončit šestí.

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

• Sestřih remízy s Plzní
25.11. - Velice dobrý zápas odehráli Karvinští proti týmu Plzně a zasloužili si víc než konečný bod za remízu 1:1! Na nejzajímavější okamžiky nedělního duelu se podívejte ZDE.