Generální partner
Světlý režim
10. listopad 2012

Ze západu Čech s bodem, Sokolov-Karviná 1:1

Čtvrtou remízu za sebou vybojovali hráči Karviné. V sobotním dopoledním utkání v Sokolově se body dělily za konečnou remízu 1:1. Domácí se ujali v prvním poločase vedení, ale po změně stran, konkrétně v 54. minutě, vyrovnal Elvist Ciku.
Baník Sokolov
sobota 10.11.2012
1:1
(1:1)

Diváci: 703
MFK Karviná
Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Machek (68. Holub), Vrtělka, Čada, Vaněček I. - Dvořák II. (81. Hrubý) - Vaněček II.
Paleček - Škahič (46. Limanovský), Mikula, Cverna V., Cverna O. - Ciku (89. Juřena), Gonda, Vaněk, Knötig, Vladavič - Mišinský (84. Besta).
Branky: 26. Vaněček II. - 54. Ciku
ŽK: Vaněček II. - Mikula
Rozhodčí: Hrubeš - Černý, Mokrusch

Komentář

Trenéři Karviné udělali v sestavě několik změn. Do branky se poprvé v sezóně postavil Lukáš Paleček, příležitost v obraně dostal Ibrahim Škahič a do záložní řady se postavil Richard Vaněk. Poslední dvě změny byly vynucené díky vykartovaným Hoffmannovi a Hottkovi. Sokolov na hosty z Karviné vletěl. Domácí byli aktivnější, pohyblivější zatímco Karviná se do zápasu dostávala pozvolna. V desáté minutě se ocitl v šanci domácí Vaněček, ale jeho rána z voleje skončila vedle.

První gólový moment se k radosti sedmi stovek diváků udál v 26. minutě. Rozhodčí Hrubeš ponechal po faulu výhodu. Dvořák přihrál rozběhnutému Davidu Vaněčkovi, který sám před Lukášem Palečkem nezaváhal – 1:0. O čtyři minuty později mohl zvýšil Čada, ale naštěstí obě příležitosti svým nedůrazem neproměnil. Ke konci první půle se osmělovala i hostující Karviná a pokračovala v tom i po přestávce.

V 54. minutě obránci nechali prostor Elvistu Cikuovi, jež dostal skvělou přihrávku od Richarda Vaňka a bylo vyrovnáno – 1:1. Hosty gól nakopl, převzali iniciativu, ale nic mimořádného si nevypracovali. Ke konci zápasu měla obě mužstva výhodu zahrávání několika standardních situací, ale obrany v čele s brankáři si počínaly dobře a další gól už nepadl. Utkání tak skončilo asi zaslouženou remízou 1:1, což znamená, že karvinští fotbalisté uhráli už čtvrtou remízu v řadě.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Aleš Jindra: „Nejsem vůbec spokojený, spíš zklamaný. V prvním poločase jsme podali asi jeden z nejlepších výkonů, ale vytěžili jsme z toho jen jednu branku. Úvod druhé půle nás nezastihl v dobrém rozpoložení a soupeř nás potrestal."

Hostující trenér Jan Pánik: „I přes těžký terén a těžkého soupeře můžeme být s výkony hráčů a bodem za remízu spokojení. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, ke konci poločasu jsme už začali hrát svou hru a pokračovali v ní i ve druhé půlce. Domácí jsme ve druhé půli pustili jen k několika standardním situacím, které jsme však zvládli. Škoda, že se neujala jedna ze tří příležitostí Václava Cverny také po standardkách. Bod ze Sokolova je dobrý.“

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo