Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2013

Jednobranková výhra rezervy proti Pawlowicím

Rezervní tým posílen o hráče z áčka uspěl v dalším zápase. V sobotním velmi horkém dopoledni zdolal těsně polské Pawlowice 1:0 pěknou brankou Přemka Pavlíka ze začátku druhého poločasu.
MFK Karviná B
sobota 27.7.2013
1:0
(0:0)

Diváci: 0
GKS Pawlowice
Dočekal (46. Hájek) - Cverna O., Roman (46. Zielonka), Cverna V., Nowinski (46. Káňa) - Taraba (82. Ryšavý), Janík - Koutný (72. Derík), Kubiena (46. Pavlík), Limanovský - Pavelka.
Branka: 52. Pavlík

Komentář

Domácí tým posílen o tři hráče áčka, kteří neodcestovali do Varnsdorfu, nastoupil podle pozápasových slov trenéra Jana Pejšy proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři. Od začátku do utkání zasáhl také zkoušený Karol Pavelka, jehož budoucnost v Karviné se jeví jako pravděpodobná.

Karvinští soupeře do šancí po celý zápas moc nepouštěli. Naopak sami si vytvořili několik velmi dobrých střeleckých příležitosti, které bohužel neproměnili. Jako třeba Adam Taraba, který ve 22. minutě dostal přihrávku mezi dva hráče na hranici šestnáctky, ale zakončil pouze do brankáře hostů. Ještě předtím pěkně vystřelil z pětadvaceti metrů Martin Limanovský, jeho střelu však efektně brankář Pawlowic vyrazil na roh.

Do druhého poločasu kouč Pejša čtyřikrát vystřídal a přineslo to své ovoce. Sedm minut po změně stran vystřelil křižně z dobrých dvaceti metrů Přemek Pavlík a míč krásně zaplul až do sítě.

Zápas pokračoval v úmorném vedru v podobném duchu, kdy domácí tým byl lepší a hosté měli jen náznaky šancí. Skóre se však už nezměnilo. „Soupeř mě mile překvapil. Praktikoval mnoho přihrávek a především ti kluci o sobě věděli. Našemu týmu chvíli trvalo než se dostal do zápasu. Poté jsme už však začali Pawlowice přehrávat a z toho rezultovalo několik šancí, které se nám díky zbrklosti nepodařilo proměnit. Zápas tak rozhodl velmi pěknou střelou z dvaceti metrů Přemek Pavlík,“ zhodnotil zápas trenér Jan Pejša.

Fotogalerii ze zápasu najdete na facebooku.
Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii