Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2013

Jednobranková výhra rezervy proti Pawlowicím

Rezervní tým posílen o hráče z áčka uspěl v dalším zápase. V sobotním velmi horkém dopoledni zdolal těsně polské Pawlowice 1:0 pěknou brankou Přemka Pavlíka ze začátku druhého poločasu.
MFK Karviná B
sobota 27.7.2013
1:0
(0:0)

Diváci: 0
GKS Pawlowice
Dočekal (46. Hájek) - Cverna O., Roman (46. Zielonka), Cverna V., Nowinski (46. Káňa) - Taraba (82. Ryšavý), Janík - Koutný (72. Derík), Kubiena (46. Pavlík), Limanovský - Pavelka.
Branka: 52. Pavlík

Komentář

Domácí tým posílen o tři hráče áčka, kteří neodcestovali do Varnsdorfu, nastoupil podle pozápasových slov trenéra Jana Pejšy proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři. Od začátku do utkání zasáhl také zkoušený Karol Pavelka, jehož budoucnost v Karviné se jeví jako pravděpodobná.

Karvinští soupeře do šancí po celý zápas moc nepouštěli. Naopak sami si vytvořili několik velmi dobrých střeleckých příležitosti, které bohužel neproměnili. Jako třeba Adam Taraba, který ve 22. minutě dostal přihrávku mezi dva hráče na hranici šestnáctky, ale zakončil pouze do brankáře hostů. Ještě předtím pěkně vystřelil z pětadvaceti metrů Martin Limanovský, jeho střelu však efektně brankář Pawlowic vyrazil na roh.

Do druhého poločasu kouč Pejša čtyřikrát vystřídal a přineslo to své ovoce. Sedm minut po změně stran vystřelil křižně z dobrých dvaceti metrů Přemek Pavlík a míč krásně zaplul až do sítě.

Zápas pokračoval v úmorném vedru v podobném duchu, kdy domácí tým byl lepší a hosté měli jen náznaky šancí. Skóre se však už nezměnilo. „Soupeř mě mile překvapil. Praktikoval mnoho přihrávek a především ti kluci o sobě věděli. Našemu týmu chvíli trvalo než se dostal do zápasu. Poté jsme už však začali Pawlowice přehrávat a z toho rezultovalo několik šancí, které se nám díky zbrklosti nepodařilo proměnit. Zápas tak rozhodl velmi pěknou střelou z dvaceti metrů Přemek Pavlík,“ zhodnotil zápas trenér Jan Pejša.

Fotogalerii ze zápasu najdete na facebooku.
Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii