JUNIORKA: Hubená výhra v derby s Baníkem

06.08.2018 | redakce

JUNIORKA: Hubená výhra v derby s Baníkem Junioři MFK zvádli domácí zápas s Baníkem a zvítězili 1:0. Jedinou trefu obstaral v úvodu utkání Eric Ramirez. Gólů mohlo padnout mnohem víc, ale brankáři se činili a několikrát střelci na obou stranách nastřelili konstrukci brány.

3.kolo, pondělí 6.8.2018
MFK Karviná - FC Baník Ostrava  1:0  (1:0)
Branka: 11. Ramirez
ŽK: Piroch, Smrž, Weber (vš. KAR.)
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Ciupa - Fokaidis (89. Sembol), Piroch (64. Paholík, 71. Gros), Smrž, Hujo - Dramé - Makudubela, Lingr, Weber, Wala (83. Motyčka) - Ramirez.
FC Baník Ostrava: Lapeš - Rizvanov (80. Ptáček), Mešaninov, Pokorný, Lehnert - Bolf (86. Tůma), Kaloč, Mooc, Russmann - Buchta, Szotkowski.
Počet diváků: 100

Slezské derby nabídlo po celých devadesát minut zajímavý a pohledný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Karvinští trenéři testovali hráče z JAR Mahlatsiho Makudubelu – ovšem nepřesvědčil a po zápase se s týmem rozloučil.

Hned po úvodním hvizdu si to namířil směr pokutové území levý záložník Vojtěch Wala,po dlouhém sprintu s balónem se dostal až do zakončení, jenže to nebylo přesné. Na druhé straně se uvedl gólman Jiří Ciupa. Útok střídal útok, první gól padl v jedenácté minutě a všechno začalo u stopera Vojtěcha Smrže. Balónu se zmocnil Eric Ramirez a po chybě brankáře Lapeše do odkryté branky otevřel účet utkání.

Oba týmy hrály pořád aktivně, vedení domácích mohl navýšit znovu venezuelský útočník, ale trefil pouze boční síť. Po třiceti minutách se baníkovský Lapeš musel natáhnout proti střele Waly. I po změně stran pokračoval atraktivní zápas – gól už však nepadl.

Zajímavou příležitost měl například zkoušený Makudubela, když se rychlou kličkou zbavil protihráče a tečovanou střelu levou nohou viděl hostující brankář až na poslední chvíli. Na druhé přiváděl Ciupa některými zákroky hráče hostů k zoufalství. Domácí měli také několik slibných příležitostí, ale nedotáhli je.

Posledních dvacet minut patřilo soupeři, který si vypracoval možná čtyři čisté šance, ve dvou případech zachránilo hrdinu zápasu, gólmana Ciupu, břevno po hlavičkách Pokorného. Domácí udrželi těsný náskok a zvítězili 1:0!

Trenér Marek Bielan: „Jsem spokojený s vítězstvím, máme první tři body. Dokážu se vcítit do pocitů Dana Tchuře – Baník měl spoustu šancí, především v posledních dvaceti minutách nám zle zatápěl. My jsme něco podobného zažili minulý týden v Brně, teď se k nám štěstí přiklonilo. Tři body máme i díky nadstandardnímu výkonu Jirky Ciupy v bráně, chytil několik jasných šancí a ještě Baník nastřelil asi dvě břevna. Velmi dobře zahrál také Ondra Lingr, kterému nechyběla dravost, bojovnost a vyhrané souboje.“

• Zlato žáků U12 v Polsku
včera - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
před 2 dny - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
před 3 dny - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.