Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2018

JUNIORKA: Hubená výhra v derby s Baníkem

Junioři MFK zvádli domácí zápas s Baníkem a zvítězili 1:0. Jedinou trefu obstaral v úvodu utkání Eric Ramirez. Gólů mohlo padnout mnohem víc, ale brankáři se činili a několikrát střelci na obou stranách nastřelili konstrukci brány.
MFK Karviná
pondělí 6.8.2018
1:0
(1:0)
Kovona
Diváci: 100
FC Baník Ostrava
Ciupa - Fokaidis (89. Sembol), Piroch (64. Paholík, 71. Gros), Smrž, Hujo - Dramé - Makudubela, Lingr, Weber, Wala (83. Motyčka) - Ramirez.
Lapeš - Rizvanov (80. Ptáček), Mešaninov, Pokorný, Lehnert - Bolf (86. Tůma), Kaloč, Mooc, Russmann - Buchta, Szotkowski.
Branka: 11. Ramirez
ŽK: Piroch, Smrž, Weber (vš. KAR.)
Rozhodčí: Mrázek

Komentář

Slezské derby nabídlo po celých devadesát minut zajímavý a pohledný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Karvinští trenéři testovali hráče z JAR Mahlatsiho Makudubelu – ovšem nepřesvědčil a po zápase se s týmem rozloučil.

Hned po úvodním hvizdu si to namířil směr pokutové území levý záložník Vojtěch Wala,po dlouhém sprintu s balónem se dostal až do zakončení, jenže to nebylo přesné. Na druhé straně se uvedl gólman Jiří Ciupa. Útok střídal útok, první gól padl v jedenácté minutě a všechno začalo u stopera Vojtěcha Smrže. Balónu se zmocnil Eric Ramirez a po chybě brankáře Lapeše do odkryté branky otevřel účet utkání.

Oba týmy hrály pořád aktivně, vedení domácích mohl navýšit znovu venezuelský útočník, ale trefil pouze boční síť. Po třiceti minutách se baníkovský Lapeš musel natáhnout proti střele Waly. I po změně stran pokračoval atraktivní zápas – gól už však nepadl.

Zajímavou příležitost měl například zkoušený Makudubela, když se rychlou kličkou zbavil protihráče a tečovanou střelu levou nohou viděl hostující brankář až na poslední chvíli. Na druhé přiváděl Ciupa některými zákroky hráče hostů k zoufalství. Domácí měli také několik slibných příležitostí, ale nedotáhli je.

Posledních dvacet minut patřilo soupeři, který si vypracoval možná čtyři čisté šance, ve dvou případech zachránilo hrdinu zápasu, gólmana Ciupu, břevno po hlavičkách Pokorného. Domácí udrželi těsný náskok a zvítězili 1:0!

Ohlasy trenérů

Trenér Marek Bielan: „Jsem spokojený s vítězstvím, máme první tři body. Dokážu se vcítit do pocitů Dana Tchuře – Baník měl spoustu šancí, především v posledních dvaceti minutách nám zle zatápěl. My jsme něco podobného zažili minulý týden v Brně, teď se k nám štěstí přiklonilo. Tři body máme i díky nadstandardnímu výkonu Jirky Ciupy v bráně, chytil několik jasných šancí a ještě Baník nastřelil asi dvě břevna. Velmi dobře zahrál také Ondra Lingr, kterému nechyběla dravost, bojovnost a vyhrané souboje.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha