Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2010

Zoller vystřílel juniorce výhru

Po dvou neúspěšných zápasech karvinská juniorka opět naplno bodovala. Tentokrát si pro tři body zajela do Starého Města u Frýdku – Místku.
1. SC Staré Město
sobota 30.10.2010
0:2
(0:0)

Diváci: 70
MFK Karviná
Hájek – Zielonka (55. Zoller), Blaha (70. Káňa), P. Pavlík, Tchuř – Kuběna, L. Zápotoka, Janík, Žebrok – Wojaczek (78. Papcún), Ruisl.
Branky: 75. a 82. Zoller
ŽK: 1:1
Rozhodčí: Beran

Komentář

Předchozí dvě nepovedená utkání (prohra 2:0 v Heřmanicích, a bezbranková remíza na vlastní půdě s posledními Vlčovicemi) jsou zapomenuta. Naše juniorka konečně zabrala a dvěma góly v závěru zápasu rozhodla o zaslouženém vítězství 0:2.

Od úvodních minut bylo patrné, kdo je na tom tabulkově lépe. Domácí si za celý zápas nevypracovali žádnou stoprocentní příležitost. Naproti tomu hráči MFK mohli rozhodnout o svém vítězství již v prvních minutách utkání. Leč, zradila je koncovka.

Hned ve třicáté sekundě vystihl Ruisl „malou domů“, jenže nešťastně trefil podklouznuvšího gólmana. Místo gólu jsme zahrávali pouze rohový kop. Odvrácený míč se odrazil na šestnáctce k Lukáši Zápotokovi, který prudkou ránou trefil domácího brankáře.

Běžela druhá minuta zápasu, když jsme si vypracovali další stoprocentní šanci. Po levém křídle utekl Žebrok a přihrávkou pod sebe našel Wojaczka. Ten však nastřelil obránce, který tak zabránil jistému gólu.

Poté karvinský tlak zeslábnul. Ve 25. minutě Tchuř uvolnil Kubienu. Náš záložník postupoval sám na gólmana, jenže závěrečná střela mu nesedla. Míč se vznesl vysoko nad bránu.

V druhém poločase udělal trenér Bielan změny v sestavě, což se ukázalo jako klíčové. Místo Zielonky přišel na hřiště Zoller a za projevenou důvěru se odvděčil dvěma góly.

O první úspěch se zasloužil v 75. minutě. Daniel Tchuř ho vyslal do sóla, a náš útočník se nemýlil. Střela podél vybíhajícího gólmana si našla cestu do sítě – 0:1.

Osm minut před koncem vyrobili domácího hrubku, kdy zadák minul plachtící míč, čehož využil Zoller. Svůj druhý brejk vyřešil podobně. Jen s tím rozdílem, že si posadil brankáře, nasadil mu kličku a poté nikým neatakován podruhé napnul síto staroměstské brány – 0:2.

Poslední podzimní zápas sehraje juniorka na vlastním hřišti. Soupeřem jim bude tým Raškovic, který okupuje páté místo. Utkání se odehraje v sobotu 6. listopadu od 13:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii