19. březen 2023

A zase ten Málek! Karviná-Sigma Olomouc B 1:0

Karvinští slaví další tříbodový zisk a opět zvítězili o jediný gól. Střelec gólu? Penaltový mág Jaroslav Málek. A ještě jedna důležitá věc – Vladimír Neuman dál drží domácí neprůstřelnost.
neděle 19.3.2023
1:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 1587
SK Sigma Olomouc B
Neuman - Soukeník, Krčík, Bederka, Mikuš - Budínský, Boháč - Memić (70. Bartl), Málek (70. Žák), Rezek (90. Žídek) - Adeleke (62. Boateng).
Digaňa – Chvátal (73. Fiala), Bednár, Dohnálek, Zmrzlý – Dele – Matoušek (61. Hadaš), Zlatohlávek (73. Kramář), Langer, Šíp (61. Uriča) – Zifčák.
Branka: 58. z pen. Málek
ŽK: Krčík, Rezek - Langer, Zifčák, Kramář, Bednár
Rozhodčí: Opočenský – Pfiefer, Lakomý

Trenéři se před utkáním rozhodli ke změně na pozici hrotového útočníka a poprvé od zimního příchodu dostal šanci v základu Adeleke na úkol Boatenga. Po jedné změně se událo v záloze i obraně. Rajmund Mikuš se zasunul na pozici levého beka a jeho post na pravém křídle zaujal Amar Memić.

V prvním poločase byla na Karvinských vidět křeč, jednoduše to nebylo ono. Pár šancí se ale v jinak nepříliš záživné hře obou týmů našlo. Ve třinácté minutě viděl kapitán Lukáš Budínský za obranou Jakuba Rezka, tomu těsně před zakončením skočil pod nohy gólman Digaňa. Za čtyři minuty trestuhodně nedal gól právě Budínský – s Rezkem si vyměnili role, ale nadýchaný centr na zadní tyči Budínský zblízka nedal, protože gólman olomoucké Sigmy předvedl fantastický zákrok.

Zahrozil i soupeř, v 36. minutě vytáhl Vladimír Neuman obrovsky důležitý reflexivní zákrok proti přízemní střele Zifčáka. Druhá půle domácím vyšla na jedničku a soupeře přehrávali. Rozhodl úvod, který odstartovali hráči v bílých dresech tlakem, z čehož vyplynula třeba slušná šance Memiće – bohužel bosenský záložník vystřelil pouze doprostřed brány.

Za chvíli přišel rozhodující moment celého utkání. Menší závar po hezkém prokombinování až do pokutového území Olomouce vygradoval faulem na Memiće a kopala se penalta. K té se postavil Jaroslav Málek, a přestože Digaňa směr jeho střely vystihl a míče se dotkl, nestačil jej vyrazit – 1:0.

Karvinští odehráli velice slušný druhý poločas, Sigmu do vyložené šance nepustili i díky neklidu a nepřesnostem. Naopak domácí mohli trestat z kopačky střídajícího Boatenga či po Budínského střele z dálky, kterou však zastavila tyč!

Hosté z Hané se snažili hrát na riziko a málem ještě inkasovali v samotném závěru. Nejprve protáhl brankáře Sigmy tečovanou střelou z hranice vápna velice aktivní Budínský a po chybě obrany ukázal rychlost a předvídavost Boateng, jenže Digaňa byl u míče ve skluzu o vteřinu dřív.

To už však hráčům MFK nevadilo, hrálo se daleko od jejich brány a nakonec dovedli utkání do vítězného konce a reprezentační přestávku stráví na třetím místě s pětibodovým mankem na Příbram.

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Zvládli jsme to, jsem rád. V prvním poločase jsme byli v křeči, po změně stran bylo na hřišti úplně jiné mužstvo – odhodlané, zdravé a agresivní. Za to jsme byli odměněni a chtěli bychom se tak prezentovat příště po celý zápas. Vážíme si vítězství, vyplácí se nám práce na defenzivní stránce. Také jsem rád, že se nám podařilo vyhoupnout mezi první trojku.“

Hostující trenér Augustin Chromý: „Hlavně první poločas hodnotím pozitivně. Myslím, že jsme pro domácí byli kvalitním soupeřem. Ve druhém poločase nám po inkasovaném gólu chyběl větší klid a přesnost. Jak jsme chtěli hrát rychle nahoru, byli jsme občas zbrklí. Domácí si to svými zkušenostmi pohlídali.“