Generální partner
Světlý režim
6. duben 2024

Bod s Viktoriány se počítá, stejně tak nula vzadu! Karviná-Plzeň 0:0

Výborný výkon podalo karvinské mužstvo proti čtvrtfinalistovi EKL. Zasloužená remíza nakonec uspokojila oba tábory. Karvinští s Plzní v sezóně uhráli čtyři body a neinkasovali!
MFK Karviná
sobota 6.4.2024
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 3026
FC Viktoria Plzeň
Holec - Krčík, Svozil, Bergqvist - Raspopović (68. Kačor), Boháč, Moses, Fleišman - Adeleke (77. Ezeh), Čavoš (90. Traore), Regáli (77. Iván).
Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Cadu (62. Kopic), Kalvach, Červ (62. Traoré), Sýkora (14. Souaré) – Šulc, Chorý, Vydra (62. Metsoko).
ŽK: Kopic, Traoré (oba PLZ.)
Rozhodčí: Trska – Paták, Machač

Komentář

Trenéři si s absencí Amara Memiće poradili šalamounsky – na jeho pozici poslali poprvé od začátku utkání Momčila Raspopoviće. V týdnu před utkáním navíc z tréninku odkulhal Martin Doležal, místo něj hrál Adeleke. 

Úvod utkání patřil jednoznačně plzeňskému týmu a Dominik Holec svými dvěma zákroky položil základy k (nakonec) bodovému zisku. Nejprve skvěle vychytal zblízka Matěje Vydru a následně se natáhl i proti dorážce Červa, který mířil k tyči. Obrovská aktivita Viktoriánů pokračovala, ale proti karvinské jedničce mezi třemi tyčemi neuspěl ani Lukáš Kalvach. Mezitím smutná zpráva pro hosty – zraněný Jan Sýkora byl odnesen na nosítkách a utkání pro něj skončilo.

Po dvaceti minutách znovu proti Holcovi neuspěl Vydra. Postupně byla hra hostů otupěna a po čtyřminutovém nastavení sudí Trska ukončil úvodní dějství před třemi tisícovkami fanoušků. Druhý poločas už byl zcela jiný. Karvinští začali místy favorita přehrávat i díky výborné připravenosti po fyzické stránce. Svěřenci trenérů Bielana, Vlka a Grussmanna zlepšili přechod do útoku i díky střídajícímu Pavlu Kačorovi, který odvedl výbornou práci ve hře dopředu i dozadu. 

Po hodině hry řádně vyprášil rukavice gólmana Jedličky střílející Patrik Čavoš. Jeho pokus plzeňský gólman vyrazil a poradil si i s dorážkou Jiřího Fleišmana. Domácí se dostávali i k brejkům. Nejnadějnější zazdil špatnou přihrávkou na Adelekeho.

Jediná vážnější šance hostů skončila vedle tyče – centrující Dweh hledal Metsoka. Ten zády k bráně nebezpečně hlavičkoval jen o kousíček vedle! V závěru mohl stadion vybuchnout nadšením, když se zhruba na deseti metrech dostal k míči Douglas Bergqvist, ale jeho razantní střela, kterou mířil do šibenice, skončila vysoko nad bránou!

Zbytek utkání už Karvinští v pohodě dohráli a nedovolili Plzni ani ve druhém vzájemném utkání vstřelit ani gól!


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Marek Bielan: „V prvním poločase nám to vůbec nešlo a přežili jsme tutovky Vydry. V šatně jsme si řekli, že to není ligový, ale pohárový zápas, a vyšlo nám to. S výjimkou velké šance Metsoka jsme Plzni nic nedovolili. A je to zásluha i našeho kondičního trenéra! Měli jsme už lepší přechod do útoku. Za bod jsme vděční, s Plzní bychom chtěli hrát každý týden – je to neuvěřitelné, ale máme s ní čtyři body! Přeju Plzni úspěch proti Fiorentině. Zisk kýženého bodu do koeficientu je nesmírně důležitý pro celý český fotbal.“

Hostující trenér Marek Bakoš: „Chceme vyhrávat, to je pokaždé náš cíl. Tudíž jsme zklamaní, že se to nepovedlo. Největším negativem je ale zranění Honzy Sýkory.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo