10. duben 2011

Karviná porazila Sezimovo Ústí a již je devátá

Karvinští fotbalisté potvrdili výhru s Kladnem. V domácím prostředí si poradili s nebezpečným Sezimovým Ústím a dotáhli se na vrchní polovinu tabulky.
neděle 10.4.2011
2:0
(1:0)

Diváci: 1676
Sezimovo Ústí
Kafka – Hoffmann, Mráz, Štajer, Knötig – Pavlík, Gajdoš (79. Motyčka) – Ciku (90. Látal), Ficek, Milosavljev (71. Presl) – Vrána
Fryšták - Hric, Novák, Ciferský, Rožboud - Jasanský, Horka, Dobal, Kočí - Vukadinovič, Simr
Branky: 41. Ciku, 87. Motyčka.
ŽK: Novák, Dobal (oba S. Ú.)
Rozhodčí: Možíš – Večeřa, Dobrovolný

Obětavý výkon přinesl hráčům MFK OKD tři body. Od úvodního hvizdu se snažili aktivním napadáním znepříjemňovat hostům rozehrávku, což se jim až na malé výjimky dařilo. Absolutorium zaslouží i obranná hra našeho týmu. Duo Štajer – Mráz svými zákroky úplně vygumovalo útočné snažení Sezimova Ústí, a když už se Spartak přes tuto dvojici dostal, zaskočil za ně Hoffmann s Knötigem.

Oba týmy však bojovaly ještě s jedním soupeřem – silným větrem. Ten mnohdy ztěžoval rozehrávku a s míčem si dělal, co chtěl. Zvláště patrné to bylo v první půli, kdy vítr zmařil několik nadějně se rozvíjejících akcí Karviné.

Na první vážnější šanci se čekalo jen pět minut. Na rohový kop si naběhl hostující Ciferský, ale z nadějné pozice mířil vysoko nad.

Ještě nebezpečněji si počínali karvinští. Po přímém kopu Štajera ostřelovali branku Ficek s Vránou. Ale proti byl jak gólman Fryšták, tak obránce Novák, který vykopával míč z brankové čáry.

Blízko vstřelení gólu byl náš celek ve 30. minutě. Ciku zahrál roh, hosté odvrátili míč k rozběhnutému Pavlíkovi a ten tvrdou ránou sestřelil obránce Spartaku, který se vrhl do střely. Nebýt tohoto obětavého zákroku, prohrávalo by Sezimovo Ústí 1:0.

Těsně před koncem poločasu zahráli Jihočeši špatně ofsajd systém, čehož dokonale využil Ciku. V samostatném úniku si poradil s vybíhajícím Fryštákem a za jásotu domácích fanoušků poslal míč do odkryté svatyně – 1:0.

Ve druhém poločase začali hrát hosté vabank. Tento styl vyhovoval rychlonohým fotbalistům MFK, kteří chodili do přečíslení. Ale většinu akcí zbrzdila nepřesná přihrávka. I přesto si náš tým několikrát vyslechl potlesk na otevřené scéně. Divákům se především líbila souhra po ose Vrána – Ciku – Milosavljev, kdy srbský záložník v dresu Karviné pořádně protáhnul gólmana Fryštáka.

Stejného aplausu se dočkal Ficek, který proniknul do šestnáctky a hostující brankář měl co dělat, aby jeho dělovku pod břevno vyrazil alespoň na rohový kop.

Uklidnění přišlo až tři minuty před koncem. Ficek zacentroval do vápna a Motyčka z hranice jedenácti metrů trefil vinkl – 2:0.

K dalšímu střetnutí odcestují fotbalisté Karviné do Varnsdorfu. Utkání s místním Slovanem se uskuteční v neděli 17. dubna od 15:00 hodin.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.