5. březen 2016

Karviná si osedlala šemíky už v úvodní půlhodině

Skvělý začátek jara! Svěřenci Jozefa Webera vezou z hlavního města tři body po výhře 2:0 nad nováčkem z Vyšehradu. Rozhodly góly Janečky a Sedláka z 21. respektive 25. minuty.
FK Slavoj Vyšehrad
sobota 5.3.2016
0:2
(0:2)

Diváci: 788
Štěpanovský – Soldát, Kvída, Š. Kučera, Prosek – Kraják (54. Smolák), Volešák, Mareš (65. Egert), Tusjak – Strnad (80. Polanský), Vyhnal.
Pindroch - Janečka, Sedlák, Hošek, Eismann - Šisler (46. Glaser) - Puri (81. Duda), Moravec, Budínský, Puchel (66. Juřena) - Pospěch.
Branky: 21. Janečka, 25. Sedlák
ŽK: Volešák, Prosek, Kvída - Juřena
Rozhodčí: Marek – Peřina, Kožár

Dva góly defenzivních hráčů, jedenácté čisté konto Branislava Pindrocha v sezóně, stále absentující Pavel Dreksa, výborný první poločas, horší ten druhý, ale hlavně tři bodíky zaručující průběžné druhé místo v tabulce. To je ve zkratce sumář po utkání s Vyšehradem.

První střelecký pokus si připsal Jan Šisler, ale zamířil vysoko nad bránu. První větší šance se vyskytla v 11. minutě - Moravec zatáhl míč po pravé straně a Pospěch jen těsně přestřelil. O šest minut později další rychlý a nebezpečný brejk. Štěpanovský v domácí bráně však odolal, i když Sander Puri byl ve velmi zajímavé příležitosti.

Rychlá a kombinační hra slavila už brzy úspěch, protože první gól padl po dvaceti minutách. Moravec dostal od Sedláka balon, přesprintoval domácího hráče, předložil pod sebe volnému Marku Janečkovi, který si ho v první chvíli špatně zpracoval, ale nakonec levou nohou otevřel skóre! A to nebylo všechno! O pět minut později zahrávali Karvinští roh na krátko. Lukáš Budínský míč následně poslal do ohně a výborná teč Jana Sedláka znamenala dvoubrankové vedení.

Šemíci zahrozili až ve 30. minutě velkým závarem před Pindrochem. Už zvedali ruce nad hlavu, ale předčasně. Karvinští byli jasně lepší a nebezpečnější, mohli klidně přidat další dva góly, ale to by Puchel musel po skvělém náběhu sám před brankářem trefit bránu anebo nahrát také úplně volnému Pospěchovi. Vyšehrad hrál tvrdě, nejvíc jeho tvrdost odnášel defenzivní štít Šisler. Z první půle ještě stojí za zmínku přímý kop Budínského, který však tečovala zeď hráčů do zámezí.

Druhou půli, do které nastoupil Glaser místo zraněného Šislera, začali aktivněji domácí hráči. Ale nic nebezpečnějšího si nevytvořili. Naopak v 56. minutě byl k zemi při zakončení stažený Pospěch, ale rozhodčí Emanuel Marek penaltu nezapískal. Postupem času byl stále aktivnější Vyšehrad, hosté ve žlutočerném se už nikam pořádně nehnali, protože měli v kapse dvoubrankový náskok.

Největší šanci domácího nováčka spálil po hodině hry kapitán Strnad. To samé se mu přihodilo o deset minut později. Karvinští zahrozili v samotném závěru, kdy Glaser našel uličkou Dudu, jehož jemný centr tečoval hlavou Pospěch o pár centimetrů vedle horního růžku branky. Ani to však neubralo na radosti po závěrečném hvizdu!

Domácí trenér Jaroslav Klíma: „Karviná vyhrála zaslouženě, protože předvedla mnohem vyzrálejší výkon. Bylo vidět, že je vyhranější a takticky na výši. Škoda jen našich nevyužitých šancí – jedné v první půli, kdy míč poskakoval na brankové čáře, a dalších po změně stran.  Dvě až tři z nich byly naprosto tutové.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Vstup do jara se nám vyvedl díky výbornému prvnímu poločasu, který však měl dvě vady na kráse - nepřidání třetího gólu a zranění Jana Šislera. Po změně stran už to nebylo tak dobré i díky tomuto zranění. Hra se vyrovnala a soupeře jsme pustili do dvou vyložených šancí. Kdyby jednu z nich proměnil, tak nám ještě mohlo být pořádně horko. Výhry se velmi vážíme, protože jsme nastoupili proti úplně jinému soupeři, než na podzim. Velké poděkování patří také našim fanouškům za podporu v Praze. Věřím, že se v hojném počtu potkáme i doma při derby s Frýdkem-Místkem.“