15. září 2013

Nováček nekladl přílišný odpor, Karviná-Loko Vltavín 3:1

Karvinští přerušili sérii dvou zápasů bez výhry a před vlastními fanoušky porazili nováčka Loko Vltavín 3:1 po dvou brankách Vladimíra Mišinského a jedné Elvista Ciku. Hosté nedali penaltu a korigovali až v samotném závěru.
neděle 15.9.2013
3:1
(1:0)

Diváci: 1345
Loko Vltavín
Pindroch – Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig – Vaněk, Hottek – Ciku, Vladavič (85. Gonda), Eismann (71. Svatonský) – Mišinský (73. Pavelka).
Čaba – Bureš, M. Pávek (54. Kozák), Krimlák, Hájek – Očovan, Valíček (70. Láncz), Mařík, Matějka – Pečeňa, Předota (87. Klán).
Branky: 37. a 65. Mišinský, 53. Ciku - 90. Pečeňa
ŽK: Mikula, Hoffmann - Bureš, Valíček
Rozhodčí: Hrubeš – Fišer, Vysloužil

Předzápasové prognózy se během utkání do puntíku potvrdily. Domácí podnikali do obrany holešovického klubu jeden útok za druhým a po zásluze získali tři body za výhru. Trenéru Mazurovi vyšlo zařazení Mišinského a Cika zpět do základní sestavy. Oba se mu odměnili tím nejlepším způsobem. „O obou víme, že kvalitu mají. U nich je to jenom o tom, zda šance promění. Teď jim to vyšlo,“ usmál se trenér Josef Mazura.

V samotném úvodu se hned po deseti vteřinách dostal do palebné pozice Mišinský, ale míč napálil pouze do protihráčů. Po osmnácti minutách byl opět domácí hrotový útočník v šanci. Zvolil razantní zakončení, ale brankář Čaba byl připravený. Ve 28. minutě přišla prozatím největší šance domácích. Centroval Ciku a Mišinský trefil břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru.

Za dvě minuty se do šance dostali také hosté, konkrétně Michal Pávek, ale výborným obranným skluzem šanci zastavil kapitán domácích David Mikula. Poté už přišel první gólový okamžik. Centr Pavla Eismanna uklidil z voleje pohotově do sítě Vladimír Mišinský - 1:0. Takřka ihned po rozehrání měl tutovku Ciku po Vladavičově nahrávce. V jasné šanci zamířil vedle. V pohodě hrající Mišinský mohl přidat gól do šatny, ale v rozhodujícím okamžiku mu míč od nohy odskočil.

Druhý poločas se rovněž odehrával v karvinské režii. Vltavín se do hry dostal až v závěrečné desetiminutovce, kdy nejprve neproměnil Očovan penaltu po faulu Davida Mikuly, a po ní neuspěl ani hlavou proti výbornému Pindrochovi. Bohužel karvinský gólman nakonec čisté konto neudržel, když ho ve druhé minutě nastavení překonal zblízka Pečeňa.

Ve 48. minutě se předvedl brankář Čaba, když stihl před Mišinským vyškrábnout zajímavý míč od Mikuly. Pět minut po této příležitosti přišla druhá branka. Vladavič poslal míč na Eismanna, ten svým centrem našel na zadní tyči osamoceného Cika, pro kterého nebyl žádný problém z metru poslat balón do sítě - 2:0. Třetí branka přišla na řadu v 65. minutě. Ciku pohotově našel opět Mišinského a ten hostujícího brankáře propálil - 3:0. Po této brance bylo vlastně rozhodnuto. Jak už bylo napsáno - hosté v závěrečné desetiminutovce kopali penaltu, kterou perfektně zlikvidoval Branislav Pindroch, ale přeci jen dokázali ve druhé minutě nastavení korigovat.

Karvinští porazili Loko Vltavín 3:1 a se šestnácti body se o skóre vyhoupli na druhé místo tabulky FNL před Hradec Králové. V čele je Ústí nad Labem se sedmnácti body. Vybrané fotky ze zápasu najdete níže po rozkliknutí fotogalerie. Celou fotogalerii pak na oficiálním facebookovém profilu.

Domácí trenér Josef Mazura: „Potřebovali jsme po dvou nezdarech zápas proti Vltavínu zvládnout a to se nám podařilo. Šancí jsme si vytvořili dostatek a podařilo se nám aspoň tři proměnit. Mrzí mě akorát závěr zápasu. Tam to chtělo udržet čisté konto. Ale bohužel jsme nechali hosty kopat penaltu, potom nebezpečně zahrozili hlavou po rohu a nakonec nám jeden gól dali.“

Hostující trenér Milan Knížek: „Zápas asi ukázal kvalitu mezi námi a týmem z čela tabulky. Chtěli jsme v Karviné hrát odvážně, ale bohužel jsme opět jako první inkasovali, což se nám stává ve všech zápasech na hřištích soupeřů. Domácí měli více šanci, my jsme aspoň rádi za ten jeden vstřelený gól, který jsme si za snahu zasloužili."