Generální partner
Světlý režim
16. červenec 2022

První letní vítězství, Karviná-Sigma Olomouc B 2:1

Před téměř zaplněnou hlavní tribunou padly celkem tři góly. A protože dva z toho do sítě soupeře, mohli se hráči a fanoušci radovat. Vítězství svými góly zařídili ti nejzkušenější - Michal Papadopulos a Daniel Bartl.
MFK Karviná
sobota 16.7.2022
2:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 0
SK Sigma Olomouc B
I. pol.: Neuman - Krčík, Stropek, Teplan, Motyčka - Zedníček, Boháč, Soukeník, Clement - Svoboda, Durosinmi. II. pol: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Žídek, Cienciala - Nešický - Zedníček (68. Clement), Bartl, Málek, Rezek - Papadopulos.
Bílý - Coufal, Bednár, David, Galus (81. Smolka) - Fabiánek, Grygar (75. Nízký), Grečmal, Slaměna (79. Kašpárek), Uriča (85. Maza) - Fiala (63. Mikulenka).
Branky: 64. Papadopulos, 71. Bartl - 65. Slaměna
Rozhodčí: Proske

Komentář

Fotbalisté MFK nastoupili záměrně do utkání s mladší sestavou a až po změně stran poslal domácí realizační tým na trávník zkušenější borce. Soudě dle konečného výsledku to byl dobrý tah. Během celého zápasu se bylo na co dívat a fanoušci se rozhodně nenudili. 

Nejprve o sobě dali vědět hosté, Fiala z otočky na osmi metrech vystrašil brankáře Neumana. Od dvanácté minut začal „karneval“ zahozených šancí domácího týmu – po centru Krčíka ukázal sílu ve vzduchu Durosinmi, ale jeho hlavičkové zakončení reflexivně zlikvidoval gólman Bílý. Vzápětí olomouckého brankáře protáhl Motyčka.

Ve čtyřiadvacáté minutě Soukeník poslal ze standardní situace míč na zadní tyč na Boháče, jeho hlavička však skončila těsně vedle. Asi sedm minut před koncem poločasu vytáhl klíčový zákrok Vladimír Neuman proti Grygarovi, který zakončoval na hranici vápna rychlý protiútok. Míč se sice ještě odrazil k Fialovi, ale ten z toho byl tak v šoku, že z dorážky překopl prázdnou bránu!

Druhý poločas začali hosté pokusem z úhlu, ale gólman Ciupa, který se vystřídal s Neumanem se nenechal překvapit. Krátce po hodině hry se poprvé měnilo skóre. Skvělou práci odvedl Lukáš Cienciala, zbavil se několika protihráčů, přiťukl Jakubu Rezkovi, který poslal centr do vápna, kde Zedníček ekvilibristicky přihrál Michalu Papadopulosovi a ten rozvlnil síť!

Ovšem domácí se z vedení neradovali dlouho – za minutu bylo srovnáno. Hosté se z pravé strany prokombinovali až do zakončení a Slaměna překonal střelou Ciupu na vzdálenější tyč. Karvinští byli dál lepší a bylo jen otázkou času, zda přidají druhý gól. 

A to se podařilo – Rezek obral na půlce hřiště hostujícího hráče o míč a přečíslení tři na dva vyřešil skvěle – přihrávkou na Daniela Bartla a ten se nemýlil! Hned o minutu později trefil v těžké pozici střídající Clement tyč. Oba týmy měly ještě několik náznaků, ale další gól už nepadl. 


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Nastoupit nejprve s mladšími kluky byl záměr, chtěli jsme je v první půli vidět v konfrontaci s mladými hráči Sigmy. Zaplaťpánbůh za výhru i góly. Už v první půli jsme šance měli, ale paradoxně tu největší měl soupeř. Tam nás podržel Vláďa Neuman. Musíme si zanalyzovat to, proč po vstřelení branky okamžitě inkasujeme. To je pro psychiku náročné, i proto jsme další minuty hráli ustrašeně. To musíme změnit – nebát se vítězství.“

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo