Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2023

S Wislou Pulawy smírně 2:2

Karvinští mají za sebou jediný naplánovaný zápas během polského soustředění. S třetiligovými Pulawami remizovali 2:2, když hrubě nezvládli především první poločas, ve kterém ještě brankář Vladimír Neuman chytil penaltu. Po změně stran se i přes dvě nebo tři dobré šance prosadil pouze Lucky Ezeh a vyrovnal.
KS Wisła Puławy
středa 5.7.2023
2:2
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Neuman (46. Mrózek) - Hošek, Bederka (65. Kauan), Kauan (46. Krčík), Antovski (46. Vinicius) - Traore, Moses - Mikuš, Málek (46. Ezeh), Rezek (65. Antovski) - Adeleke (46. Franko).
Branky: 14. Kargulewicz, 30. Retlewski - 11. Traore, 75. Ezeh

Komentář

Karvinští do utkání nastoupili, jak bylo avizováno den před utkáním – s hráči, kteří měli v minulých dnech menší herní vytížení. Ti, kteří nehráli, absolvovali dvoufázovou tréninkovou jednotku. Vstup do utkání svěřencům trenéra Tomáše Hejduška vůbec nevyšel. Hned ve třetí minutě měl polský tým jasnou šanci, o minutu později už kopal penaltu po individuální chybě v rozehrávce a faulu Traoreho.

Vladimír Neuman, který se do brány postavil v přípravě poprvé, jelikož byl s reprezentací U21 na evropském šampionátu, však pokutový kop zlikvidoval. Přestože šli Karviná v 11. minutě do vedení po standardní situaci, kdy se nejlépe zorientoval Aboubacar Traore a rozvlnil síť, tak další minuty nebyly herně vůbec dobré. 

Množství zkažených přihrávek, pomalé reakce a velké nepřesnosti – takto fakta zapříčinila to, že Pulawy, které hrály z bloku a na rychlé protiútoky, během patnácti minut otočily skóre dvěma góly. 

Opticky byli Karvinští víc na balónu, ale soupeř byl nebezpečnější. Druhý poločas už byl jiný, hrálo se na jednu bránu a hráči MFK šli za vítězstvím. Jenže nevyužili ani jednu z tří dobrých šancí, navíc Rajmund Mikuš trefil břevno. 

Nakonec se podařilo vyrovnat po centrovaném míči Luckymu Ezehovi hlavou. Víc už toho ale slezský celek nestihl, navíc musel řešit nepříjemnosti v podobě křečí u Jiřího Bederky a Jakuba Rezka, kteří museli v průběhu druhé půle střídat.

Karvinští fotbalisté tak ve svém třetím zápase letní přípravy poprvé remizovali. Předtím porazili Podbrezovou 3:2 a prohráli s Tychama 2:3. Ze soustředění se vrací v pátek po obědě, v sobotu pak v Albrechticích přivítají slovenský Ružomberok.   


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: Třetiligového soupeře musíme porazit a neomlouvá nás ani to, že jsme do utkání šli z plného tréninkového zatížení – na klucích byla znát únava a dokreslují to i dvě střídání kvůli křečím. Ale opakuji, vůbec nás to neomlouvá. Měli jsme katastrofální vstup do utkání – byly tam nepřesnosti a kluci kazili jednoduché přihrávky. V tréninku se musíme zaměřit na obranu, protože není možné, abychom v každém zápase inkasovali minimálně dva góly – to nejde! Celý tým musí být důslednější v obranné fázi, jinak nás dál bude každý soupeř trestat.“

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo