Srdnatý výkon opět nestačil, Karviná-Slavia 1:2

08.04.2017 | redakce

Srdnatý výkon opět nestačil, Karviná-Slavia 1:2 V elektrizující atmosféře se z tří bodů radoval favorit, i když domácí byli opět blízko k tomu, aby druhého z aspirantů na titul obrali. Jenže Slavia má Murise Mešanoviče, který dvěma góly utkání rozhodl.

23.kolo, sobota 8.4.2017
MFK Karviná - SK Slavia Praha  1:2  (1:1)
Branky: 36. z pen. Wágner - 12. a 79. Mešanovič
ŽK: Jovanović, Eismann, Košťál - Ščuk, Pavlenka, Barák, Mingazov
Rozhodčí: Orel – Koval, Kubr
MFK Karviná: Laštůvka - Moravec, Košťál, Jovanović, Eismann - Janečka (81. Jurčo), Šisler - Budínský, Panák (67. Dressler), Kalabiška - Wágner.
SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (46. Tecl), Ščuk, Barák, Zmrhal (67. Mingazov) – Mešanović (83. Škoda).
Počet diváků: 4830

Karvinští vyběhli do očekávaného utkání se Slavií s jedinou změnou v sestavě. Jana Hoška nahradil na stoperu Mihailo Jovanović. Začalo se zostra, na obou stranách bylo po jedné velké šanci a stadion byl ve varu. Po dvou minutách nejprve Jan Šisler pálil z výhodné pozice těsně vedle, na druhé straně Barák kroutil výborně míč, ale Jan Laštůvka doplachtil včas.

Ofenzivní podívaná pokračovala, jednu rychlou akci střídala další. V 11. minutě opět Laštůvka skvěle zasáhl proti bombě Frydrycha, za další minutu už hosté vedli. Sýkora zahrával standardní situaci a v závaru na zadní tyči se nejlépe zorientoval Muris Mešanovič a Slavia se radovala.

Domácí i přes brzký inkasovaný gól makali dál, Kalabiška mířil technicky těsně vedle. Ve třiadvacáté minutě si šel okatě pro penaltu Lüftner, ale rozhodčí Orel zůstal úplně v klidu. Následně zahrozil i Barák a po něm Lukáš Budínský, který trefil zblízka pouze boční síť.

Utkání ve fantastické atmosféře a plné emocí pokračovalo dále a došlo i na penaltu. Marek Janečka si ve vápně dělal prostor, tak že mu stoper Deli evidentně přišlápl ve vzduchu nohu a sudí Orel neváhal – míč si postavil na puntík Tomáš Wágner a svou střelou poslal Pavlenku na druhou stranu, 1:1!

Střelec vyrovnávací branky byl při chuti, v další šanci jej včasným vyběhnutím přelstil gólman pražského celku. Do druhé půle udělal změnu v sestavě kouč Šilhavý, když stáhl Sýkoru a nahradil jej Stanislavem Teclem. Samotný úvod nebyl nebyl tak zběsilý jako v první půli, přesto se dál bylo na co dívat.

Stadion vybuchl nadšením po Wágnerově dorážce, jenže kmenový hráč Jablonce stál v ofsajdu. Domácí nehráli špatně, byli dál odvážní. Zajímavou, avšak málo razantní hlavičkou se prezentoval Panák. Potom zahrozili Frydrych a Ščuk, jehož přízemní umístěnou střelu konečky prstů vyrazil Jan Laštůvka. Postupem času přeci jen hosté tlačili a nakonec se dočkali vítězného gólu, kterému předcházel centr před bránu po domácí chybě.

Po ose Barák-Tecl-Mešanovič se posledně jmenovaný zády k brance prosadil a poslal Slavii do vedení – psala se 79. minuta. Závěrečné minuty včetně čtyř nastavených pořádnou šanci domácích nepřinesly. Karvinské borce i přes těsnou prohru vyprovodili fanoušci z trávníku aplausem ve stoje a určitě jim tuto porážku hned odpustili.

Domácí trenér Jozef Weber: „Možná by stačilo opsat moje slova z předchozího domácího utkání proti Plzni jen s tím rozdílem, že jsme měli dobré pasáže i ve druhém poločase, kdy jsme se nenechali od Slavie tak zatlačit. Zaskočila nás absence Škody, Mešanoviče v základu jsme po vykartovaní Hušbauera čekali. Porážka ve fantastické atmosféře nás velmi mrzí, byli jsme opět blízko bodovému zisku.“

Hostující trenér Jaroslav Šilhavý: „Tři body jsme po dvou předchozích nezdarech a páteční výhře Plzně potřebovali jako sůl. Síla Karviné v domácím prostředí je velká, což se potvrdilo. Ale zvládli jsme to a moc mě to těší. Všichni viděli velmi dobré utkání, které bylo napínavé až do samotného závěru.“

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.