Stopka ve čtvrtfinále, Slavia-Karviná 5:2

12.04.2017 | redakce, foto/Michal Chadim

Stopka ve čtvrtfinále, Slavia-Karviná 5:2 Pouť MOL Cupem je pro MFK Karviná v této sezóně u konce. Svěřenci Jozefa Webera podlehli v Praze Slavii a do semifinále postoupili domácí. Ovšem Karvinští se rozhodně za letošní představení v domácím poháru nemusí stydět, vždyť právě čtvrtfinále je novým klubovým maximem.

Pohár, středa 12.4.2017
SK Slavia Praha - MFK Karviná  5:2  (2:1)
Branky: 24. Frydrych, 38. Ščuk, 49. Mingazov, 63. Tecl, 66. Bořil – 34. Wágner, 54. vl. Lüftner
ŽK: Wágner, Budínský - Mingazov
Rozhodčí: Berka – Pochylý, Polák
SK Slavia Praha: Kovář – Frydrych, Bílek, Lüftner, Bořil – Ngadeu – Tecl (64. Van Buren), Hušbauer, Ščuk (84. Barák), Mingazov (74. Zmrhal) – Mešanovič.
MFK Karviná: Pindroch – Moravec, Košťál, Jovanović, Eismann – Šisler (54. Panák), Janečka (69. Hošek) – Budínský, Weber, Kalabiška – Wágner (61. Dressler).
Počet diváků: 4438

Pouze kosmetické změny udělal trenér Jozef Weber v základní sestavě. Potvrdila se změna na brankářském postu, kdy Jana Laštůvku nahradil Branislav Pindroch, a na pozici podhrotového hráče dostal místo Filipa Panáka šanci Tomáš Weber (poprvé v základní sestavě od příchodu ze Zbrojovky).

Utkání začalo svižně, první zajímavější akci rozjeli Karvinští. Lukáš Budínský si vpravo zasekl míč a adresoval jej před bránu na Jana Kalabišku – jenže pouze na paty. V dalších minutách přebíral postupně převahu domácí favorit, ovšem jen po vápno. Gólman Pindroch v první dvacetiminutovce nemusel řešit nic složitého.

Následně domácí zahrávali dva rohové kopy za sebou a najednou udeřili. Odražený míč přistál u Frydrycha, který se perfektně zorientoval a bleskově levou nohou zamířil přesně k bližší tyči – 1:0! Hostům z Karviné nešla upřít snaha, ale byli pasivní a hráli domácí. O to větší šok způsobil Tomáš Wágner, když využil hezkou přihrávku Lukáše Budínského mezi dva obránce a do poloprázdné brány vyrovnal na 1:1.

Slavisté přeci jen šli do kabin s vedením, které zařídil sedm minut před pauzou přesnou střelou z osmnácti metrů Jasmin Ščuk. Slavisté zahrozili ještě z rohového kopu v samotném závěru, ale skóre se už nezměnilo.

Prvních dvacet minut druhého poločasu se změnilo v gólové hody, které ale režírovali domácí. Nejprve Šcuk vystihl rozehrávku hostů, přihrál Mingazovovi a ten v brejku tváří v tvář Pindrochovi nezaváhal. Za pět minut bylo sníženo, když si Lüftner srazil jednoduchý míč po nedorozumění s gólmanem Kovářem do sítě.

Důležitý moment celého utkání se odehrál v 59. minutě, když velkou šanci zahodil Budínský. Ten si zasekl ve vápně, měl čas, ale přesto mu střelu jeden z domácích hráčů vytěsnil. Potom se už trefovali jen domácí. Ránu Ščuka vyrazil Pindroch do boku, bohužel přesně k nohám Tecla, který měl dostatek času trefit míč do sítě. Pátý gól vstřelila Slavia, když na zemi zůstal ležet Janečka. Přesto Mingazov pokračoval, prudce vystřelil a Pindroch vyrazil míč jen před sebe. Bořil následně dorážel do prázdné brány.

Gólmanská dvojka pak vyděsila celý stadion, když po střetu s Van Burenem zůstala nehybně ležet – po krátkém ošetřování se naštěstí pokračovalo. Závěr se už dohrával jen z povinnosti. Karvinští nezanechali v Edenu proti favoritovi špatný dojem, přesto odjeli s porážkou, která značí konec. Do semifinále postoupil favorit.

Domácí trenér Jaroslav Šilhavý: „Postoupili jsme zaslouženě. Jsme rádi, že se nám podařilo splnit náš cíl. Utkání jsme zvládli i s hráči, kteří v poslední době nenastupovali. Z toho mám upřímnou radost.“

Hostující trenér Jozef Weber: „K vidění bylo opět kvalitní utkání. Bohužel jsme v tomto utkání udělali hodně chyb v obranné fázi. Domácí byli svěžejší, některé individuální výkony byly opravdu nadstandardní. Škoda zlomu utkání za stavu 2:3, kdy jsme tam měli nějaké možnosti. Zbytek utkání se po dalších gólech domácích jen dohrával. Slavii blahopřeji k zaslouženému vítězství a postupu do semifinále. S naším účinkováním v letošním ročníku MOL Cupu můžeme být i přes tuto porážku spokojení.“

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.