10. červen 2020

Těsná porážka! Jablonec-Karviná 1:0

Karvinští na severu Čech herně nezklamali, ale nakonec nevezou bodů ani bod - poprvé za čtyři sezóny v lize navíc nevstřelili na Střelnici ani gól.
FK Jablonec
středa 10.6.2020
1:0
(0:0)
Střelnice
Diváci: 280
Hrubý – Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Pilík (89. Hämäläinen) – Pleštil (80. Matoušek), Kratochvíl, Považanec, Sýkora (90. Chramosta) – Doležal.
Bolek – Ndefe, Eduardo, Šindelář, Čonka – Lingr, Jean Mangabeira (76. Tijani), Hanousek, Taiwo (76. Guba) – Kubala (70. Zhelizko) – Vukadinović (87 Stropek).
Branka: 58. Sýkora
ŽK: Kratochvíl - Ndefe, Eduardo
Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Dresler

Z různých důvodů nemohli trenéři počítat s šesti stabilními členy základní sestavy – chyběl vykartovaný Rundić a zdravotně indisponovaní Janečka, Smrž, Ba Loua, Smrž, Moravec a Qose. Jediným pozitivem byl návrat Ndefeho na pravý kraj obrany. Vůbec poprvé vyběhl v základní sestavě Jean Mangabeira a kapitánskou pásku navlékl Petr Bolek.

Domácí byli od úvodu dle předpokladů aktivnější, nebezpečnější a fotbalisty MFK přehrávali. Před bránu, kterou strážil Bolek, létal jeden centr za druhým. Karvinská obrana si ovšem věděla rady, přestože byla permanentně v obležení.

Nebezpečí značila i standardní situace Pilíka z 31. minuty, který na poslední chvíli nahradil zraněného Hübschmana. Hráč s číslem 6 poslal centr před bránu, na kterou jen těsně nedosáhl ve skluzu útočník Doležal. Záblesk zajímavé akce na druhé straně skončil po zajímavé kombinaci několika hráčů nepřesným centrem Vukadinoviće.

Úvodní poločas nabídl zpočátku převahu domácích, ale s blížícím se závěrem byla hra opticky vyrovnaná. Největší šanci neproměnil v úvodu Jeřábek a později zmíněný Doležal, který ve skluzu na míč nedosáhl – na Střelnici tedy gól v první pětačtyřicetiminutovce nepadl.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, domácí obranu malinko vystrašil asi po sedmi minutách hlavičkující Šindelář, ale mířil nad bránu. Jablonec dál dobýval a nakonec se dočkal gólu v 58. minutě po centru z pravé strany, zaváhaní Eduarda a přiťuknutí Pilíka. Volný Sýkora měl dost místa a času zamířit po zemi do sítě – 1:0 pro domácí.

V dalších minutách se hra poměrně kouskovala a nenabídla příliš zajímavou podívanou. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale ohrozit Hrubého se jim příliš nedařilo.  V závěru Karvinští zkusili hru vabank a málem jim to vyšlo. Lingr vyrazil do otevřené obrany, přihrál střídajícímu Tijanimu, který však trefil pouze boční síť – tutová šance! Samotný závěr se nesl v poměrně nervózním duchu, avšak skóre se už nezměnilo.

Domácí trenér Petr Rada: „Pro nás to bylo složité utkání. Kdybychom nezvítězili, bylo by to pro nás těžké. Zápas se nevyvíjel dobře, soupeř čekal na naši chybu a byla tam spousta soubojů. Vedení nás malinko uklidnilo, v závěru jsme nevyřešili některé brejky a po školáckých chybách nás Karviná mohla i potrestat. Byl to zápas o psychice, herní pohoda na nás není vidět.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „Jsme smutní, protože potřebuje každý bod v boji o záchranu. V Jablonci jsme mohli vytěžit bod, ale nestalo se. V úvodu jsme přežili standardku, při které nás podržel gólman. Potom dlouho nic, až po naší chybě nás potrestal Sýkora. Čekali jsme na zaváhání domácích - to přišlo, ale Tijani gól nedal. Jdeme dál, ale statistika devíti utkání, ve kterých jsme na hřištích soupeřů nevstřelili gól, o něčem svědčí.“