23. červenec 2016

Test před ligou skončil jasným vítězstvím!

Takhle by to tedy šlo! Karvinští zvládli generálku na start ligy suverénně, když zdolali domácí Třinec jednoznačně 4:0. Dva góly vstřelil Radek Voltr, po jednom přidali Jaroslav Zelený s Erikem Puchlem.
FK Třinec
sobota 23.7.2016
0:4
(0:2)
stadion Rudolfa Labaje
Diváci: 237
Paleček - Velner (77. Benetka), Malcharek (62. Joukl), Hošek (72. Dedič), Janošík (54. Teplý), Čelůstka, Janoščín (60. Stříž), Krišto, Ižvolt, Reintam (65. Bedecs).
Pindroch - Janečka (46. Fiala), Dreksa, Hošek, Eismann (46. Puchel) - Šisler (46. Toml) - Voltr (61. Juřena), Okleštěk (46. Duda), Budínský (46. Panák), Zelený - Jurčo (46. Prošek).
Branky: 24. a 55. Voltr, 18. Zelený, 81. Puchel
Rozhodčí: Mojžíš

Hosté v bílých dresech a černých trenkách byli od úvodních minut lepším týmem. Hned v první minutě vystrašil střelou do tyče gólmana Palečka defenzivní štít Jan Šisler, o chvíli později na druhé straně zahrozil i Třinec díky Petru Hoškovi, ale Pindroch míč s jistotou lapil. Potom se už hrálo převážně na jednu bránu. Po rohu vystrašil třineckého brankáře hlavou Dreksa, Janečku famózně vychytal znovu Paleček a ještě z odraženého míče pálil do boční sítě v úvodu střelecky aktivní Šisler.

Vyústěním aktivity byla rychlá akce, kdy Okleštěk krásně vysunul Jaroslava Zeleného, ten zasekl a sám před Palečkem v 18. minutě nezaváhal. Když o čtyři minuty později po hezké akci zvýšil na dvoubrankový rozdíl novic Radek Voltr, začalo se stadionem ozývat „dejte jim bůra“. Po úvodních pětadvaceti minutách tempo hry opadlo a hrálo se relativně vyrovnané utkání.

Do druhé půle udělal trenér Weber šest změn, na hřiště se dostal i nově testovaný krajní bek či záložník Václav Prošek ze Slavie Praha. Kdo si myslel, že hra po vystřídání nebude příliš koukatelná a hosté z Karviné si budou náskok jen hlídat, šeredně se mýlil. Karvinští byli hladoví a chtěli v horkém a dusném počasí přidat další góly.

To se povedlo hned po deseti minutách znovu Voltrovi, když si zasekávačkou po Dudově přihrávce vychutnal Palečka a do prázdné brány zvýšil už na třígólový rozdíl. Poté se hra rozkouskovala především díky domácím střídáním. Gól měl na noze patnáct minut před koncem Lukáš Duda, ale brankář domácích se počtvrté zatím překonat nenechal. Jenže o šest minut později už kapituloval - faul domácích těsně před šestnáctkou potrestal krásným gólem Erik Puchel.

Hostující prvoligový favorit tak zcela zaslouženě i před zrakem jabloneckého trenéra gólmanů Michala Špita, který do Třince dorazil pozorovat karvinské borce, porazil druholigového soupeře 4:0. Zahanbit se nenechal ani Jablonec, který smetl v generálce třetiligový Písek 7:0. „Líbilo se mi prvních pětadvacet minut a hlavně druhá půle od mladších kluků. Příjemně mi zamotali hlavu před duelem v Jablonci a jsem téměř přesvědčený, že jedenáctka z první půle nebude tou základní příští týden,“ konstatoval spokojený trenér Karviné Jozef Weber.