27. říjen 2010

Úspěšný první krok. Brno nestačilo na Karvinou.

První osmifinálový zápas Ondrášovky vyšel lépe Karviné. Ta po bojovném výkonu zaslouženě porazila prvoligovou Zbrojovku 2:0, a vytvořila si tak výbornou pozici před odvetným střetnutím.
středa 27.10.2010
2:0
(2:0)

Diváci: 1959
FC Zbrojovka Brno
Pulen – Hoffmann, Mihálik, Homola, Knötig – M. Pavlík, Motyčka – Ciku (86. Tchuř), Mišinský, Milosavljev – Opic (84. P. Pavlík
Lejsal – Hamouz (77. Matyska), Jílek, Hudec, Husár – Michálek (64. Simerský), Dostálek, Rýdel, Polách (46. Kalabiška), Střeštík – Hodek.
Branky: 36. Opic, 40. Mišinský
ŽK: Homola – Hudec
ČK: 80. Homola – 61. Hudec
Rozhodčí: Býma – Slavík, Handlíř

Brněnští přicestovali do Karviné povzbuzeni vysokou výhrou nad Slováckem. Ale brzy se přesvědčili o tom, že není každý den posvícení. Během zápasu si vytvořili pouze dvě zajímavé příležitosti, ale na srdnatě bojující Karvinou to nestačilo. Naopak domácí si vzpomněli na loňské pohárové tažení a svého soupeře přehráli. A to nejen výsledkově, ale i herně.

Absolutorium si zaslouží celá karvinská jedenáctka. Od úvodních minut dřela do úmoru a hráči Zbrojovky se mnohdy nestačili divit, co všechno si svěřenci Karla Kuly dovolili. Sebevědomím hýřící Karviná o celou třídu převyšovala brněnský celek a dala tak zapomenout na minulé prohrané utkání s Viktorkou Žižkov.

Od úvodních minut se hrálo pod taktovkou druholigového celku. Již v páté minutě se rýsovala výtečná příležitost, kdy Ciku s Opicem postupovali na osamoceného zadáka hostí. Jenže finální přihrávka prvně jmenovaného byla o kousek delší.

Poté zahrozili hráči Zbrojovky. Byla to však na dlouhou dobu jejich jediná šance. Jílek nebezpečně vypálil a Hoffmann musel vykopávat míč z brankové čáry.

Ve třinácté minutě si duo Ciku – Opic vyzkoušelo další spolupráci. Ciku předložil karvinskému kanonýrovi zajímavou přihrávku, ale Opicovi scházel krůček k zakončení. V zajímavé pozici se o pár chvil později ocitl Milosavljev, ale svou střelu poslal Pánubohu do oken.

Stejně neúspěšně si vedl na druhé straně Polách, jehož jedovku zlikvidoval Pulen. A tím uzavřel výčet nebezpečných situací Brna v dnešním utkání.

Závěrečná desetiminutovka prvního poločasu přinesla dva góly v síti Brna a další dvě neproměněné tutovky. Nejprve se ve 36. minutě prosadil Opic, který měl dostatek času na zpracování míče a následnou tvrdou ránou propálil Lejsala – 1:0.

Neuběhly ani čtyři minuty, a hostující gólman znova lovil míč ze své sítě. Mišinský parádní technickou střelou obstřelil Lejsala a karvinské publikum mohlo podruhé jásat – 2:0.

Dva slepené góly notně zamávaly s psychikou hostí. A proto mohli děkovat všem svatým, že před odchodem do kabin neinkasovali potřetí. Nejprve se po křídle prosadil Ciku a individuální akci zakončil dělovkou, která jen o chlup minula tři tyče. Ještě větší šanci zazdil Mišinský, kterého vychytal na brankové čáře Lejsal.

Do druhé půle nastoupila Zbrojovka s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Jenomže čáru přes rozpočet jim udělal svým vyloučením Hudec, který na půlce hřiště nesmyslně fauloval Opice. Karvinským se tak naskytla dvacetiminutová přesilová hra. Tu mohl nejprve zužitkovat Opic, který však nedosáhl na centr Cika. Výborně hrající Ciku se opět přimotal k další pěkné akci, kdy z hranice vápna zakroutil míč, který rozezvučel tyč Lejsalovy svatyně. Pět minut před koncem mohl dát výsledku konečnou podobu Milosavljev, ale jeho brejk zlikvidoval skokem pod nohy Lejsal.

Odveta se odehraje 10. listopadu na brněnském Městském stadionu na Srbské. Hodinu výkopu určí Českomoravský fotbalový svaz.