12. březen 2023

V ofenzivním duelu se body dělily, Jihlava-Karviná 2:2

Karvinští se vracejí z Vysočiny s jedním bodem. V zápase bohatém na góly šli brzy do vedení, domácí skóre otočili, ale dvacet minut před koncem vyrovnal kapitán Lukáš Budínský. Hráči MFK remizovali po dlouhých čtrnácti zápasech.
Vysočina Jihlava
neděle 12.3.2023
2:2
(1:1)

Diváci: 317
Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina – Lacko (61. Shudeiwa), Tureček – Ogiomade, Selnar, Fila (85. Tall) – Araujo-Wilson (76. Zoubele).
Neuman - Soukeník, Krčík, Bederka, Žák (60. Memić) - Budínský, Boháč - Mikuš, Málek (80. Teplan), Rezek (60. Adeleke) - Boateng.
Branky: 30. Araujo-Wilson, 49. Ogiomade – 19. Málek, 72. Budínský
ŽK: Lacko, Selnar - Soukeník, Málek, Mikuš, Boháč
Rozhodčí: Batík – Vodrážka, Pospíšil

Karvinští fotbalisté se stále potýkají s marodkou, chybí nejzkušenější hráči a v týdnu onemocněl i levý bek Filip Antovski. Zaskočit tak za něj musel střední záložník Dominik Žák. Jinak zůstala základní jedenáctka totožná jako v prvním jarním utkání. Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška začali výborně – ofenzivně a odvážně.

Prvních deset minut jim patřilo celé hřiště. Paradoxně ale první výstraha přišla na druhé straně. Lacko hlavičkoval v dobré pozici po rohovém kopu nad bránu. V devatenácté minutě se hráčům v zeleno-černé kombinaci povedla kombinační akce zakončená prvním gólem z kopačky Jaroslava Málka, který prostřelil po narážečce s Rajmundem Mikušem brankáře domácích.

Vedení vydrželo hostům jen deset minut, než se prosadil stejně jako v srpnovém duelu Araujo-Wilson. Ten zužitkoval centr z levé strany na přední tyč, přestože gólman Neuman dělal co mohl, aby inkasování zabránil. V závěru prvního dějství odmítl vedení exjihlavský Mikuš, který hlavou z pár metrů od brány trestuhodně gól nedal.

Rajmund Mikuš, nyní druhý nejlepší střelec MFK, dal o sobě vědět ihned po změně stran, ale jeho dělovce chybělo pár centimetrů. Na druhé straně rázem udeřilo. Po rohovém kopu Selnara podběhl míč brankář Vladimír Neuman a další zahraniční hráč v dresu domácích měl poměrně snadný úkol v podobě trefení odkryté brány.

Poté ještě mohl lépe trefit kapitán Budínský, ale vysoko přestřelil. Následovala desetiminutovka, která jednoznačně patřila domácím, kteří však několik velkých šancí neproměnili – nepropálili hradbu těl, zblízka trefili tyč a jasnému gólu zabránil i obětavý Dávid Krčík. A protože Jihlava netrestala, udeřilo na druhé straně. Lukáš Budínský obdržel míč na hranici vápna a levačkou přesně k tyči propálil Jágrika.

Nakonec mohli Karvinští i vyhrát, ale Boateng v brejku vzal odpovědnost na sebe, místo aby nahrál nabíhajícímu Memićovi, který se dostal na hřiště po hodině. Ghanský útočník brankáře Jihlavy neprostřelil, proto oboustranně ofenzivní utkání skončilo remízou 2:2.

Domácí trenér Ondřej Smetana: „Bodová ztráta nás mrzí o to více, že jsme do druhé půle vstoupili přesně dle našich představ - brzy vstřelenou brankou do Karviné. Věřili jsme, že poté už zápas zvládneme a dovedeme ho do vítězného konce. Nakročeno jsme k tomu měli skvěle. Zvlášť po dalších třech velkých příležitostech. Tady se zápas lámal. Takových šancí si musíme více vážit, chovat se v nich jinak a být zodpovědnější.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „V každém z poločasů byl lepší jeden tým. V tom prvním my, po přestávce určitě Jihlava, která tam měla dvě nebo tři jasné šance. Bod se vší pokorou bereme a jsme za něj rádi. Do příštího utkání se musíme ponaučit a navázat na výkon z prvního poločasu.“