20. říjen 2013

Z Prahy opět bez bodů, Žižkov-Karviná 2:0

Ani druhý výjezd do české metropole nepřinesl bodovou radost. Karvinští nestačili na domácí Viktorii Žižkov, která dvěma góly po standardních situacích dovedla utkání do vítězného konce a radovala se z výhry 2:0.
FK Viktoria Žižkov
neděle 20.10.2013
2:0
(1:0)
Stadion FK Viktoria Žižkov
Diváci: 846
Boháč – Bartošák, Bodeček, Šťastný, Houžvička - Sivrič, Podrazký (80. Zapalač), Bartl, Súkenník, Mareš (88. Opluštil) - Voltr (76. Škoda)
Pindroch - Hoffmann (77. Pavelka), Mikula, Jovanovič, Hottek - Uvíra (40. Knötig), Vaněk - Ciku (67. Fiala), Gonda, Eismann - Mišinský.
Branky: 37. Voltr, 66. Bartošák
ŽK: Uvíra, Jovanovič (oba KAR.)
Rozhodčí: Pechanec – Pochylý, Machálek

Zpočátku nudný duel nakonec přinesl hlavně ve druhé půli pohledný fotbal s několika pěknými okamžiky na obou stranách. Po utkání však mohli slavit domácí. Střelecky se prosadil nejlepší střelec Žižkova Radek Voltr a také exkarvinský Lukáš Bartošák. Oba góly padly po standardních situacích, což pochopitelně není pro karvinskou obranu dobrá vizitka. „Mrzí mě především ten první gól, kdy jsme nezachytili odražený balón, který následně byl poslán zpět a mezi několika našimi hráči domácí Voltr lehce skóroval,“ řekl trenér Josef Mazura.

První zajímavější moment celého utkání se odehrál ve třinácté minutě, když to z dálky zkusil domácí Podrazký. Brankář Pindroch si však s jeho pokusem poradil. Žižkovští byli v první půli aktivnější, ale kombinovali daleko od karvinské branky.

Hosté zahrozili poprvé až po půlhodině, ale nic převratného z toho nebylo. Ve 37. minutě se poprvé měnilo skóre. Přímý volný kop sice brankář Pindroch vyrazil, ale odraženého míče se zmocnil Marcel Štastný, který jej poslal znovu před bránu a neobsazený domácí střelec Radek Voltr už neměl problém dopravit míč do sítě – 1:0.

Domácí byli i nadále aktivnější, ale vyrovnat mohl na druhé straně Gonda. Míč však proletěl vedle tyče brankáře Boháče. Už v nastaveném čase pak pohrdl zvýšením stavu Bartl, když zcela sám na jedenácti metrech přestřelil.

Zřejmě po bouřce v kabině nastoupili Karvinští do druhého poločasu odhodlaní s výsledkem něco udělat a málem se to podařilo. Hottkův nadýchaný centr přistál na hlavě Mišinskému ale míč skončil opět vedle tyče. Za chvíli prováhal v zajímavé šanci vhodný moment k zakončení Sivrič.

V 66. minutě přišla pro Karvinou druhá rána. Výborně kopnutý přímý volný kop zatočil přesně mimo dosah Pindrocha domácí Bartošák a mohl se radovat – 2:0. Domácí byli při chuti a za tři minuty mohl přidat třetí branku Súkenník, ale z malého vápně těsně minul.

V dalších minutách to krásně z dálky zkoušel dvakrát Jakub Hottek. Nutno podotknout, že s oběma ranami měl domácí gólman práci. Závěrečné minuty už nic zásadního nepřinesly a domácí tak mohli oslavit vůbec první domácí výhru v této sezóně.

Domácí trenér Jindřich Trpišovský: „Naše výhra je zcela zasloužená. Hosté se až na dva závary takřka k ničemu nedostali. Hráli jsme opravdu dobře a jako jeden tým. I nadále chceme tabulkou stoupat."

Hostující trenér Josef Mazura: „Zklamali jsme v útočné fázi. Kromě střel z dálky jsem si nevytvořili vůbec nic. Ofenzivní hráči, kterým jsme věřili, že by mohli domácí zlobit, byli neviditelní. První poločas se odehrával spíše v taktické rovině, tam to moc o fotbale nebylo. Druhý poločas jsme nezačali špatně, ale opět bez jakéhokoliv úspěchu. Potom už přišla pěkná branka Bartošáka. Domácím jsme se vůbec nevyrovnali a bez pořádně vypracované šance nemůžeme uspět.“